За чотири роки анексії українського Криму Росія переселила на півострів понад 100 тисяч своїх громадян, повідомив на засіданні Ради безпеки ООН постійний представник України Володимир Єльченко. Таки дії країни-окупанта спрямовані на зміну демографічного складу Криму, вважає він.
"Упродовж періоду 2014-2017 років 108 000 осіб переміщено з Російської Федерації у Крим і Севастополь. Що це, як не цілеспрямована політика зі зміни демографічного складу регіону?", - цитує посла УНІАН.
За словами Єльченка, Росія також продовжує порушувати права кримських татар та ігнорувати наказ Міжнародного суду ООН про заходи в межах позову України до РФ щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Зокрема, він зобов'язує країну-окупанта утримуватися від обмежень на можливість кримським татарам зберігати свої представницькі органи, зокрема Меджліс кримськотатарського народу. І вимагає гарантувати доступність освіти українською мовою.
"Попри чіткий сенс цього наказу, цілий рік минув, а Росія продовжує зберігати свою заборону на Меджліс, а кількість студентів, які навчаються українською мовою, зменшилася з понад 13 000 у 2013-2014 академічному році до 172 у 2017-2018 академічному році. Приділіть увагу і подумайте про ці цифри - понад 13 000 і 172. Ось це різниця", - підкреслив Єльченко.
Напередодні МЗС України висловило протест проти чергового посилення репресій з боку РФ стосовно громадян України в окупованому Криму. У відомстві нагадали про акт залякування російськими силовиками активістів правозахисної організації "Кримська солідарність" і обшуки в будинку кримського татарина Ділявера Гафарова. І заявили про неприпустимість передачі власності Меджлісу підконтрольному окупантам "Духовному управлінню мусульман Криму".
У цей самий день відбулося відкрите засідання Ради безпеки ООН за ініціативою України та за підтримки її партнерів. Востаннє Радбез ООН обговорював проблему російської агресії проти України 29 травня.