UA / RU
Підтримати ZN.ua

За чотири роки анексії Крим "зросійшав" на 108 тисяч росіян – Єльченко

Країна-окупант впроваджує цілеспрямовану політику щодо зміни демографічного складу півострова.

За чотири роки анексії українського Криму Росія переселила на півострів понад 100 тисяч своїх громадян, повідомив на засіданні Ради безпеки ООН постійний представник України Володимир Єльченко. Таки дії країни-окупанта спрямовані на зміну демографічного складу Криму, вважає він.

"Упродовж періоду 2014-2017 років 108 000 осіб переміщено з Російської Федерації у Крим і Севастополь. Що це, як не цілеспрямована політика зі зміни демографічного складу регіону?", - цитує посла УНІАН.

За словами Єльченка, Росія також продовжує порушувати права кримських татар та ігнорувати наказ Міжнародного суду ООН про заходи в межах позову України до РФ щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Зокрема, він зобов'язує країну-окупанта утримуватися від обмежень на можливість кримським татарам зберігати свої представницькі органи, зокрема Меджліс кримськотатарського народу. І вимагає гарантувати доступність освіти українською мовою.

"Попри чіткий сенс цього наказу, цілий рік минув, а Росія продовжує зберігати свою заборону на Меджліс, а кількість студентів, які навчаються українською мовою, зменшилася з понад 13 000 у 2013-2014 академічному році до 172 у 2017-2018 академічному році. Приділіть увагу і подумайте про ці цифри - понад 13 000 і 172. Ось це різниця", - підкреслив Єльченко.

Напередодні МЗС України висловило протест проти чергового посилення репресій з боку РФ стосовно громадян України в окупованому Криму. У відомстві нагадали про акт залякування російськими силовиками активістів правозахисної організації "Кримська солідарність" і обшуки в будинку кримського татарина Ділявера Гафарова. І заявили про неприпустимість передачі власності Меджлісу підконтрольному окупантам "Духовному управлінню мусульман Криму".

У цей самий день відбулося відкрите засідання Ради безпеки ООН за ініціативою України та за підтримки її партнерів. Востаннє Радбез ООН обговорював проблему російської агресії проти України 29 травня.