UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Венесуели за "незручні кадри" під час інтерв'ю з Мадуро депортують іноземних журналістів

Знімальну групу іспаномовного телеканалу США депортували з Венесуели за "незручні питання" Мадуро.

Іспаномовна телекомпанія США Univision заявила в понеділок, 25 лютого, що Венесуела депортує групу журналістів-новинарів на чолі з телеведучим Хорхе Рамосом після того, як їх на кілька годин затримали в президентському палаці, тому що питання, поставлені в ході інтерв'ю, розлютили президента Ніколаса Мадуро.

Журналісти показали Мадуро кадри, де молоді венесуельці шукають залишки продуктів у сміттєвозі. Після цього Мадуро припинив інтерв'ю.

Estas son las imágenes que @jorgeramosnews le mostró a Nicolás Maduro y que provocaron que Maduro se levantara de la entrevista, que retuvieran al equipo de Univision y que confiscaran su trabajo. Esto es lo que Maduro no que quiere vea el mundo. pic.twitter.com/UfSZ3lr5Jm

- Enrique Acevedo (@Enrique_Acevedo) 26 февраля 2019 г.

Групу з шести осіб протримали понад дві години в палаці Мірафлорес після того, як Мадуро сказав, що йому не подобаються їхні питання, повідомив журналістам Хорхе Рамос після повернення в свій готель в Каракасі, який був оточений озброєними агентами розвідки. Але звільнення Рамоса і знімальної групи сталося після втручання телекомпанії і навіть Держдепартаменту США, передає Reuters.

"Вони конфіскували все наше обладнання", - сказав Рамос в інтерв'ю Univision. Відзняті матеріали теж залишилися в агентів спецслужб.

Рамоса і його команду опівдні у вівторок, 26 лютого, повинні були відправити в Майамі.

Раніше, в понеділок, стало відомо, що Вашингтон застосував до Венесуелі нові санкції і закликав союзників заморозити активи державної нафтової компанії PDVSA.

Ці кроки були зроблені після того, як сили безпеки Венесуели не дозволили ввезти в країну гуманітарну допомогу зі США. Мадуро заперечує, що в країні існує гуманітарна криза і назріває продовольча катастрофа. Через брак їжі і ліків не менше 10% населення країни стали біженцями.

"Звістки про арешт і конфіскацію обладнання поплічниками Мадуро є останнім нагадуванням про те, що свобода преси в Венесуелі поширюється тільки на тих, хто готовий поширювати брехню режиму", - написав Кімберлі Брейер, помічник держсекретаря США по Західній півкулі. А в Twitter розмістили фотографії затриманого Рамоса.

When in an interview Univision's Jorge Ramos showed Maduro "images of children eating out of a dumpster...,a common in sight Venezuela" due to his corrupt autocracy, Maduro walked out of the interview and had the recording конфіскував and Ramos detained. https://t.co/QZqJaeipS5 pic.twitter.com/FOAMeMXXjO

Офіційний Київ висловив солідарність з Європейським Союзом, який висунув Мадуро вимоги і засудив застосування зброї проти цивільного населення, яке вимагає пропустити вантажівки з гуманітарною допомогою через кордон. Відмова військових пропустити машини, що знаходяться на кордоні з Колумбією, спровокувала масові зіткнення з протестуючими. Двоє людей загинули, ще мінімум 300 отримали поранення.

Зазначимо, Венесуела прийняла вантаж з ліками та медичним обладнанням, передані по лінії ВООЗ Росією як гуманітарну допомогу.

У той же час Ніколас Мадуро блокує постачання в країну гуманітарної допомоги зі США. Військові заблокували дорогу, що веде до кордону Колумбії, за якою вантаж може потрапити в країну. Також Мадуро розпорядився закрити кордон з Бразилією.

Раніше за його наказом були закриті морські і повітряні кордони з островами Аруба, Бонайре і Кюрасао. У свою чергу Хуан Гуайдо повідомляв про плани доставки гуманітарної допомоги через острів Кюрасао в Карибському морі.

Напередодні Ніколас Мадуро заявив про розрив дипломатичних відносин з Колумбією і звелів колумбійським дипломатам залишити країну протягом доби. 24 січня Мадуро розірвав дипломатичні відносини з США.

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн пішли рішенням Сполучених Штатів.

Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука ""Сітка" Мадуро" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".