UA / RU
Підтримати ZN.ua

Всього є сім версій падіння українського літака в Ірані — Данилов

За його словами, основної версії українські експерти поки не виділили.

Голова Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данилов заявив про те, що українські фахівці розглядають сім версій щодо причин падіння українського літака в Ірані, передає "Радіо Свобода". Однією з версій, які розглядає українська сторона, є збиття літака МАУ ракетою із зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва.

"Це одна із версій, які ми розглядаємо. Версій ми маємо сім – чотири у відкритому доступі, три версії є поки що закритими. Остаточне рішення ми можемо ухвалити, коли будуть проведені повністю всі дослідження, які потрібно в цьому випадку відпрацювати", – повідомив Данилов.

Він також заявив про те, що "ці експерти є найкращими фахівцями, які є в нашій країні, вони займалися питаннями стосовно "Бука", яким був збитий літак на території Донецької області".

"Але тут немає гонки, РНБО – не піар-агентство, ми працюємо з доказами, ми працюємо з інформацією. Коли та чи інша версія буде мати більше або менше підтвердження, ми вас будемо про це інформувати. На сьогоднішній день остаточної версії немає", – підсумував Данилов.

В ефірі телеканалу "Україна 24" Данілов зазначив, що основної версії на даний момент поки немає.

"Я можу сказати, що "Схід - справа тонка", з самого ранку працює наша група там, але потрібно дуже обережно до цього ставитися. Ми зараз співпрацюємо з іранською стороною для того, щоб ми отримали максимальний доступ. Частина людей вже працюють на місці події ", - додав Данилов.

Раніше Олексій Данилов назвав чотири версії щодо авіакатастрофи в Ірані. Зокрема, це ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході; зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. В МАУ опублікували повний список осіб, які загинули у результаті падіння літака.

Як зазначили в "МАУ", літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".