UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бустерне щеплення від COVID-19: що робити, якщо пропустили його

Роз’яснення дали у Центрі громадського здоров’я.

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, багато українців змушені були покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Війна в Україні також призвела до зниження рівня вакцинації дітей, а деякі дорослі не змогли вчасно отримати бустерну дозу вакцини проти коронавірусної інфекції. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, що робити, якщо пропустили бустерне COVID-щеплення та коли його треба робити.

Бустерне щеплення від COVID-19: коли його треба робити

У ЦГЗ зазначили, що бустерне щеплення подовжує захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Якщо людина не отримала бустерну дозу, то необхідно якнайшвидше записатися в найближчий пункт чи центр вакцинації, який можна знайти за посиланням.

Фахівці Центру також нагадали, що всі дорослі мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої антиковідної вакцини, яка дозволена в Україні.

Читайте також: МОЗ дозволило всім другий бустер від COVID-19 та вакцинацію дітей з 5 років

«Через п’ять місяців після первинного слід зробити перше бустерне щеплення. Через чотири місяці після першого бустерного щеплення літнім людям та людям з хронічними хворобами рекомендовано зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер», – йдеться у повідомлення.

У ЦГЗ наголосили, що для бустерного щеплення можна використовувати будь-яку наявну вакцину не залежно від того, яким препаратом людина отримала попередні щеплення.

Щоб зробити бустерне COVID-щеплення, не обов'язково мати декларацію з лікарем.

Раніше ми писали, куди треба звертатися переселенцям в Україні, щоб зробити рутинні щеплення.