UA / RU
Підтримати ZN.ua

В українській делегації в ПАРЄ назвали прихильників повернення Росії

За словами Леоніда Ємця, Україна має кілька варіантів, щоб недопустити повернення російської делегації.

Член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Леонід Ємець назвав деякі країни, які виступають за повернення Росії права голосу та участі в органах асамблеї. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Чітко видно як делегації поділились на тих хто за повернення Росії і тих хто проти. За Росію: Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан Маріно, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія,Норвегія, Монако", - написав Ємець.

Він також зазначив, що проти повернення Росії до ПАРЄ виступають Україна, Британія, Польша, Грузія, Литва.

"Звичайно це далеко не вся Асамблея, але просто неозброєним оком видно як змінилась ситуація після рішення Комітету міністрів Ради Європи. Ті з делегатів, які раніше акуратно виступали проти Росії в ПАРЄ, тепер вимушені підтримувати рішення власних урядів", - написав Ємець.

У той же час він повідомив, що Україна має кілька варіантів протидії поверненню РФ до Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Зараз ми подали близько 200-т правок. Будемо боротись за кожну. Якщо пройде хоч одна з тих, які змінюють певні пункти регламенту, то зможемо знівелювати всю резолюцію", - додав Ємець.

Читайте також: У ПАРЄ відмовилися слухати доповідь щодо шантажу і відповідальності РФ за MH17

Нагадаємо, Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".