Зараз в установах виконання покарань України знаходяться 149 ветеранів війни. Про це заявила заступник міністра юстиції України Олена Висоцька під час зустрічі із заступником міністра у справах ветеранів Олексієм Ільяшенком, передає прес-служба Мін'юсту.
"В даний час в установах виконання покарань перебувають 149 ветеранів війни. Сьогодні є потреба у розробці реабілітаційних програм, програм підготовки до звільнення та успішної адаптації в суспільстві після звільнення засуджених, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України, які брали участь в АТО і отримали статус учасника бойових дій", - зазначила Висоцька.
З метою реалізації прав, передбачених законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", під час зустрічі обговорювалося питання про створення спільного наказу про взаємодію Департаменту з питань виконання кримінальних покарань і Міністерства у справах ветеранів.
В результаті зустрічі присутні домовилися створити робочу групу по взаємодію щодо осіб, які відбувають покарання і є учасниками бойових дій.
У статті для ZN.UA професор Михайло Матяш писав про те, що вирішувати проблему психічного здоров'я військовослужбовців в нинішніх умовах можна лише комплексно. За його словами, лише у Києві та Київській області черга на таку реабілітацію становить 20 тисяч осіб, які брали участь у збройному конфлікті в Донбасі. При цьому саме війна на сході стала однією з причин збільшення суїцидів в Україні.
Детальніше про причини самогубств і про те, як боротися з тенденцією збільшення числа суїцидів читайте в статті Михайла Матяша "Коли немає сил жити".
Нагадаємо, що ексголова Мінветеранів Оксана Коляда (Гаврилюк) повідомила, що на конкурсі в Міністерстві переміг проект підтримки ветеранів, які перебувають за ґратами або під слідством. Також вона повідомляла про те, що на сьогодні немає даних про кількість суїцидів серед учасників АТО.