UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд поки не визначився, чи підуть школярі 1 вересня до школи

За словами в. о. голови МОН, головне - це здоров'я учасників освітнього процесу.

Кабінет міністрів поки не має рішення, підуть українські школярі 1 вересня до школи, чи продовжать навчатися дистанційно, повідомила в. о. міністра освіти та науки Любомира Мандзій в інтерв'ю "РБК-Україна". За її словами, Міністерство охорони здоров'я готує додаткові протоколи щодо заходів безпеки у закладах освіти.

"Всередині Кабміну немає такого рішення. Поки що адаптивний карантин продовжено до 31 липня. Як буде розвиватись епідемічна ситуація, важко судити. Безперечно, я за те, щоб діти повернулись до школи. Але щоб умови навчання у школі були безпечними. Тому зараз ми готуємося до проведення ЗНО та вступної кампанії. Наше основне завдання – це збереження здоров'я учасників освітнього процесу", - зазначила Мандзій.

Вона також нагадала, що раніше говорила про навчання, яке відбуватиметься з використанням тих інструментів та технологій, які вже опанували вчителі. Однак, за словами Мандзій, це не означає, що з 1 вересня Україна перейде на дистанційне навчання. В. о. голови МОН зазначила, що живого спілкування ніхто не скасовував.

"До кінця червня спільно з МОЗ готуємо додаткові протоколи, які визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня. Я впевнена, що новий навчальний рік для учнів шкіл розпочнеться з 1 вересня. Для студентів першого курсу з 17 вересня. Ми передбачили коригуюче навчання в наступному році, щоби кожен вчитель зрозумів, як опанували матеріал його учні", - додала Мандзій.

Читайте також: "В деяких університетах триває сплячка або "режим месенджера" — експерт про дистанційну освіту в університетах

Напередодні на сайті Офісу президента зареєстрували електронну петицію щодо заборони дистанційного навчання для школярів. У петиції йдеться про те, що така форма навчання призводить до "морального зубожіння" дітей.

Школярів, як і студентів, перевели на дистанційне навчання в рамках карантину, оголошеного в березні по всій країні через поширення коронавірусу. 6 квітня стартував проект Всеукраїнська школа онлайн, в рамках якого в ефірах українських телеканалів викладалися 11 шкільних дисциплін. Протягом двох місяців проект набрав 15,6 млн переглядів на YouTube-каналі.

Пізніше вчені-фізики, представники наукових установ НАН України, деякі університети і українські школи звернулися до президента України ВолодимираЗеленського з листом-скаргою на неналежний рівень підготовки телеуроків Всеукраїнської школи онлайн, заявивши, що "вихід вчителів з класу" продемонстрував низький рівень їх професійної підготовки, а онлайн-уроки з фізики для 11 класу - недостатній рівень викладання усталених понять.

Освітня агенція міста Києва провела дослідження про дистанційне навчання в столиці, соціологи опитали 34 тисячі учнів, батьків і вчителів столиці. Згідно з результатами дослідження, у Києві дистанційним навчанням охоплено 78% школярів. Тобто кожна п'ята дитина шкільного віку під час карантину не навчалася дистанційно. При цьому опитування учнів, батьків та вчителів показало, що очне навчання в аудиторіях подобається їм більше, ніж дистанційне, - про це сказали 70% учнів, 90% вчителів і 80% батьків.

Як в Україні працює дистанційна освіта, з якими плюсами та мінусами щоденно стикаються вчителі, школярі та їх батьки, читайте у статті Оксани Онищенко "За дверима "дистанційки" для ZN.UA.