UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українській школі потрібні нові підходи у викладанні вітчизняної класики – літературознавиця

Процес повернення та реінкарнації української літератури має фінансуватись на державному рівні.

В Україні вже вщухли дискусії про те, чи варто вилучати твори російських письменників зі шкільних підручників. Тепер учителі працюють за оновленими програмами. Про те, чому цього не достатньо і українській школі потрібні нові підходи у викладанні вітчизняної класики читайте у читайте в матеріалі літературознавиці Саші Шевченко «Викреслити російських письменників мало, потрібно згадати своїх».

«Я й досі в соцмережах часто натрапляю на міркування, що коли викреслити «вєлікіх і магучіх», то нам залишаться самі знедолені кріпаки, селюки й одвічні страждальці — українські письменники й письменниці. Як викладачка і літературознавиця, я нерідко чую про українську літературу, що вона нудна, а на запитання, що ви читали, у відповідь — «Кайдашів», «Енеїду» і якихось ще два-три тексти зі шкільної програми. А якщо я скажу вам, що ми просто дечого самі про себе не знаємо, І скільки таких «не знаємо», «не чули», «забули», - наголошує авторка.

За її словами, наразі потрібно відшукати, повернути, реінкарнувати і продукувати українську культуру.

«І це мають робити не лише ентузіасти-дослідники, круті фахівці, які горять справою і виживають на мізерну зарплатню. Тут має втрутитися держава», - зазначає Шевченко.

Українській школі, на переконання літературознавиці, потрібна нова освітня і культурна політика, нові шкільні програми і нові підходи у викладанні української класики.

«Давно час відійти від радянських лекал. Держава також має добре фінансувати гуманітарні дослідження, роботу з архівами, повернення наших письменників із забуття», - резюмує Саша Шевченко.

Читайте також: Війна як краш-тест Культури

Нагадаємо, українська шкільна програма змінюється через повномасштабну війну: у МОН розповіли про нововведення.