Україна розраховує на ефективну співпрацю з Канадою у справі про авіакатастрофу МАУ в Тегерані. Про це у Twitter написав заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
“Розраховуємо на ефективну співпрацю. Україна, як і Канада, шукає відповідей та прагне встановити істину щодо подій 8 січня 2020 року з єдиною метою – відновлення прав постраждалих та забезпечення невідворотності покарання”, - зазначив Мамедов.
Так заступник генпрокурора відповів на повідомлення міністра закордонних справ Канади Марка Гарно про те, що до відділу канадського МЗС з реагування на авіакатастрофу МАУ в Ірані як старший радник приєднався колишній прокурор ООН Пайям Ахаван.
Як повідомлялося, Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав знищення літака української авіакомпанії МАУ біля Тегерана терористичним актом. В Ірані назвали рішення суду безпідставним. У Тегерані стверджують, що суд Онтаріо не має юрисдикції для прийняття рішень в цьому випадку.
Літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS-752 за маршрутом Тегеран-Київ, зазнав катастрофи в Ірані 8 січня 2020 року. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великої Британії. Всі 176 осіб, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.
Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
У квітні цього року у виданні The New York Times написали про те, що влада Ірану з самого початку знала причину катастрофи літака МАУ й перші три дні навмисно приховувала її.
Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгена Єніна "Спотворюючи правду".