UA / RU
Підтримати ZN.ua

У справі Гандзюк є три основні версії щодо особи замовника - Луценко

Втім, розкривати їхні прізвища або хоча б натякнути генеральний прокурор навідріз відмовився.

У слідства є цілих 12 версій щодо особи замовника вбивства активістки Катерини Гандзюк, але серйозно розробляються, як основні, тільки три з них, в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає ТСН.

"Я у голові маю як мінімум три прізвища основних підозрюваних у замовленні [вбивства Гандзюк] з 12 версій, які були висунуті, в тому числі у співпраці слідства з Катею Гандзюк. Якщо зараз я вам скажу хоч одне прізвище, я цим не допоможу слідству", - сказав він.

Генеральний прокурор зазначив, що підозрюваний в організації нападу Сергій Торбін поки що зберігає мовчання і відмовляється видавати замовника злочину.

"Але з тих матеріалів, якими я володію, слідство ще кілька днів тому впевнено могло зробити серйозні кроки для затримання замовника", - зазначив Луценко.

Генпрокурор додав, що "зливи" інформації щодо ходу розслідування з боку активістів шкодять слідству, але він має "велику впевненість", що замовника у кінцевому підсумку буде встановлено, зазначивши, що на наступному тижні дуже сподівається на успіх СБУ, яка паралельно з ГПУ працює над встановленням замовника.

Читайте також: Луценко оцінив перспективи своєї відставки з посади генпрокурора

Нагадаємо, що 6 листопада Верховна Рада схвалила створення Тимчасової слідчої комісії у складі 19 народних депутатів.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".

За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Сергієві Торбіну. Після затримання групи виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотоюбіля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.