UA / RU
Підтримати ZN.ua

У найближчі дні з полону повинен бути звільнений ще один український заручник

Україна чекає звільнення ще одного свого заручника.

Україна чекає на звільнення ще одного свого заручника

В найближчі дні з полону повинен бути звільнений ще один український заручник, заявила представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

"Важливо - у найближчі дні має бути четвертий звільнений заручник, про що було домовлено під час останньої зустрічі в Мінську. Це питання тримає на особистому контролі президента України", – написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook в п'ятницю, 26 лютого.

Раніше вдень президент Петро Порошенко повідомив про звільнення з полону ще трьох українців. "Щойно з полону звільнили ще трьох наших співвітчизників. Незабаром вони повернуться додому. У найближчі дні чекаємо ще добрих новин", - написав він у своєму Twitter.

Дивна прикмета: в день звільнення заручників- завжди сонце. Ще вчора тут була суцільна мряка і лив дощ, сьогодні- справ...

Опубликовано Iryna Gerashchenko 26 февраля 2016 г.

20 лютого Україна звільнила з полону "ДНР" чотирьох своїх бійців. Тривалий час до цього обмін полоненими був заблокований.

Читайте також: Гризлов назвав умови для обміну полоненими у форматі "усіх на усіх"

Як писало DT.UA, у списку для потенційного обміну, який у минулому році передали Києву сепаратисти, - близько 1200 осіб. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 полонених українців.

Як стверджують наші інформатори, у цьому списку чимало імовірно загиблих в зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни, сам факт існування яких не підтверджений. Створюється враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не стільки звільнення "своїх", скільки привід погаласувати про масові політичні репресії в Україні".

На думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського союзу.