Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко затвердив рекомендації щодо роботи закладів в умовах карантину.
"Затвердив постановами головного державного санітарного лікаря України тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час надання послуг в умовах карантину", - написав він у Facebook.
В Україні з 11 травня починається поступове пом'якшення карантинних обмежень, запроваджених через епідемію коронавірусу, тож свою роботу відновлять салони та перукарні, деякі крамниці, літні майданчики кафе і ресторанів тощо.
"Сьогодні нам дуже важливо знайти баланс між збереженням життя та здоров'я людей і поступовим запуском економіки. Тому організація необхідних протиепідемічних заходів та їх дотримання є надважливими питаннями", - додав головний санлікар.
На своїй сторінці Ляшко також оприлюднив ці рекомендації для:
- закладів громадського харчування;
- продовольчих і непродовольчих крамниць;
- заходів, що передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях;
- закладів стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення.
Послаблення карантину не скасовує правил безпеки щодо COVID-19, нагадав головний санітарний лікар.
Водночас із роботою закладів, які відкриються у понеділок, можуть виникнути проблеми. Адже обмеження щодо роботи громадського транспорту збережуться, тож українцям буде важче дістатися них.
У МОЗ просять громадян бути терплячими та не порушувати дотримання карантину до його офіційного послаблення. А соціальна реклама пропонує українцям "захистити лікарів і побути вдома ще трохи".
Тим часом в Україні посилюється протестний рух підприємців, які на вимогу уряду призупинили свою діяльність на час карантину. Представники малого та середнього бізнесу, які найбільше постраждали через запроваджений карантин, не розуміють, чому великий бізнес продовжує працювати, чому ресторани та салони "слуг народу" не працюють на винос, а приймають VIP-клієнтів.
Уряд запровадив "заходи підтримки" для бізнесу, втім, вони не лише неефективні з точки зору підтримки саме малого та середнього бізнесу, а й боляче б'ють по міських бюджетах, які недонаповнюються через карантин.
Докладніше читайте в статті Олега Гетьмана "Протестний рух проти безробіття" для ZN.UA.