UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ розповіли про варіанти комбінування вакцин

Для цього може бути дві причини. 

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які вакцини можна комбінувати між собою, наголошуючи, що для повного курсу вакцинування краще використовувати обидві дози одного й того ж препарату. 

Проте якщо з тієї чи іншої причини друга доза тієї ж вакцини не доступна, то у МОЗ пропонують вирішувати цю проблему шляхом комбінування препаратів від інших компаній.

І ВАРІАНТ: 1-ша доза AstraZeneca (Covishield, SKBio, Vaxzevria), 2-га - Comirnaty чи Moderna через 12 тижнів;
ІІ ВАРІАНТ: 1-ша доза Comirnaty чи Moderna, 2-га - Moderna чи Comirnaty через 28 днів.

Там нагадали, що препарат AstraZeneca, який має кілька виробників,  є взаємозамінним, позаяк у кожного з них одинакові склад та технологія виробництва. 

Слід наголосити, що причиною комбінування вакцин може бути не лише відсутність дози необхідного препарату, але й важка реакція на перше щеплення. 

Читайте також: В ООН заявили про амбітний план вакцинувати 40% населення планети до кінця 2021 року

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні немає примусової вакцинації, а є обов'язкова. Відомство визначило перелік осіб, які підпадають під неї. Серед них - працівники всіх освітніх установ, включаючи ПТУ і дитсадки. При цьому також буде видано наказ про те, що невакциновані особи будуть недопущені до роботи без збереження заробітної плати. Фактично, людину не звільнятимуть, але й можливості заробляти гроші у неї не буде.

Відзначимо, що глава МОН Сергій Шкарлет раніше заявляв про те, що дистанційка або карантин у школі не вплинуть на розмір зарплат вчителів.