UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ назвали ефективність китайської вакцини CoronaVac

За умовами контракту, ефективність препарату, яким вакцинуватимуть українців, має бути щонайменше 70%.

Прибула до України антиковідна вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, перешкоджає зараженню на 50% і на 78% знижує ризик розвитку хвороби середнього ступеня тяжкості.

У протидії важким випадкам і госпіталізаціям вакцина ефективна на 100%, розповів «РБК-Україна» голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, член оперативного штабу МОЗ із вакцинації Федір Лапій.

У міністерстві посилаються на дані досліджень, що проводилися в Бразилії і Туреччині на початку року.

«На початку року в Бразилії і Туреччині проводили випробування вакцини, і вони показали дуже різні результати. При вимірюванні ефективності у Бразилії місцеві науковці врахували навіть дуже легкі форми хвороби», - каже співрозмовник журналістів.

У Бразилії ефективність вакцини становила трохи більше 50%, частково через те, що там вирішили випробовувати препарат лише на медиках. У Туреччині ефективність вакцини виявилася на рівні 83,5%.

Читайте також: У МОЗ перерахували побічні ефекти китайської вакцини CoronaVac

Нагадаємо, 1,9 млн доз вакцини CoronaVac Україна законтрактувала в грудні 2020 року, за умовами контракту, ефективність препарату, яким вакцинуватимуть українців, має бути щонайменше 70%. Перша партія вакцини кількостю 215 тисяч доз прибула 25 березня.

4 березня ПрАТ «Лекхім» (має ексклюзивну дистрибюторську угоду із виробником на постачання 1,9 млн доз вакцини) повідомила про намір поставити вакцину CoronaVac державному оператору медичних закупівель. Напередодні дистриб’ютор заявив, що не отримав відповіді від ДП «Медзакупівлі України», однак все одно везе вакцину в Україну.

У «Медзакупівлях», відповідаючи на запит ZN.UA, повідомили, що дистриб’ютор порушив строки поставок (прибуття 700 тисяч доз вакцини очікувалося 6 березня) і не надав необхідний пакет документів, зокрема сертифікат якості серії продукції і підтвердження дотримання холодового ланцюга. Крім того, на разі немає офіційно підтверджених даних щодо ефективності вакцини CoronaVac.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов звинувачував у зриві вакцинації НАБУ, а також висловлював претензії до керівництва ДП «Медзакупівлі України», за заявою якого Антикорупційне бюро зареєструвало провадження про закупівлю вакцин з імовірною переплатою майже в 2 млн доларів. При закупівлі цієї партії МОЗ діяв в обхід профільного ДП, скориставшись послугами компанії-посередника.

Докладніше про довгий і небезперешкодний шлях вакцини від коронавірусу до України, читайте в статті редакторки розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа» у ZN.UA.