UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ підтвердили зупинення слідства у справі проти Саакашвілі

6 березня ГПУ направила запит Нідерландам про надання міжнародної правової допомоги для виконання процесуальних і слідчих дій з участю Саакашвілі.

Генеральна прокуратура України підтвердила, що припинила кримінальне провадження у відношенні лідера "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі, повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Він написав, що 6 березня ГПУ направила запит Нідерландам про надання міжнародної правової допомоги для виконання процесуальних і слідчих дій з участю Саакашвілі. Відповідний запит відправили в ході досудового розслідування кримінального провадження за підозрою лідера "РНС".

"У зв'язку з чим вказане кримінальне провадження зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України, з метою економії перебігу процесуальних строків досудового розслідування до отримання результатів міжнародної правової допомоги", - пояснив Лисенко.

У той же час, наголошується в повідомленні, досудове розслідування кримінального провадження стосовно соратника Міхеїла Саакашвілі Севериона Дангадзе триває.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура 6 березня зупинила розслідування справи за підозрою екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Михеїла Саакашвілі у вчиненні злочину, сказано в постанові Генпрокуратури.

24 лютого Генеральна прокуратура направила міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Нідерландів, в якому просить взяти у лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі зразки голосу для розслідування кримінального виробництва.

Адвокат лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький заявив в ефірі телеканалу "News One" в суботу, що вважає нонсенсом дане Генеральною прокуратурою України доручення правоохоронним органам Нідерландів з проханням взяття у Саакашвілі зразків голосу.

Нагадаємо, що 12 лютого Міхеіла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства, видворили з України.

Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

При цьому в ДМС не знають, хто організував і оплатив переліт Саакашвілі, вартість якого, за інформацією журналістів проекту "Схеми", склала 8 тисяч євро.

Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд.

Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися до України та відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.

Детальніше про видворення політика з країни читайте в матеріалі DT.UA "Як влада видворяла Міхеіла Саакашвілі, і що з ним зараз".

Про скандал навколо Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".