Політичні лідери бойовиків "ДНР" відреагували на постанову Верховної Ради по проекту внесення змін до Конституції України про самоврядування Донбасу, назвавши його положення не відповідають" Мінськими угодами.
Зокрема, з подібними заявами виступили самопроголошені "голова Народної Ради" і Андрій Пургін і "віце-спікер" Денис Пушилін.
Пургіна не влаштовувало, що при прийнятті постанови були присутні "іноземні колеги, не мають відношення до мінського процесу", і що поправки не узгоджувалися з "ДНР", а Пушилін заявив, що проект змін до Конституції "не відповідає Мінським угодам".
"Порошенко не пропонує нічого конкретного. Тільки відсилочну норму, причому в перехідних положеннях, - зазначив Пушилін. - А перехідні положення носять тимчасовий характер, і вже через рік-півтора втратять чинність. Між тим, Комплекс заходів вимагає прийняття постійного законодавства про особливий статус", - з такою заявою виступив один з лідерів бойовиків.
"Ми будемо наполягати на розгорнутих формулюваннях особливого статусу. Безпосередньо в основному тексті Конституції України", - додав він.
У той же час, раніше повідомлялося, що українська сторона, навпаки, пішла на безпрецедентні поступки зі свого боку під тиском Заходу для виконання Мінських угод. Зокрема, президент Петро Порошенко напередодні голосування вніс поправки в проект зміни Конституції, за яким "особливий порядок самоврядування" на непідконтрольних Україні територіях закріплюється не в перехідних положеннях законопроекту, а в перехідних положень самої Конституції.
Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильності Мінським угодам.
Як писав Сергій Рахманін у статті "Конституляція?" в "Дзеркалі", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в осяжному майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України, впевнений автор.
У свіжій статті Сергій Рахманін детальніше описав, чим загрожує Україні прийняття змін до Конституції, запропонованих законопроектом президента.
Закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який отримав умовну назву "особливий статус Донбасу", був прийнятий у вересні 2014 року, незабаром після укладення Мінських угод. У березні 2015 року в нього були внесені зміни.