UA / RU
Підтримати ZN.ua

У час Зеленського ми точно щеплюємося від некомпетентності — Світлана Матвієнко

У нас завжди були проблеми з елітами. Але не було такої некомпетентної влади.

Що робити з катастрофічним падінням рівня компетентності в країні? Чому наше громадянське суспільство оживає в період майданів і революцій, а після – всихає до трьох відсотків стабільно працюючих ГО? Чи збережеться цей острівець громадянської активності в Україні, коли раптом умовний Трамп і Сорос відмовлять нам у фінансуванні? На ці та інші питання відповіла громадська активістка, керівниця Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко у своєму інтерв'ю DT.UA.

"Важко сказати, від чого ми щеплювалися за часів Порошенка, тому що його перемога теж була досить спонтанною й емоційною. Свою роль зіграв контекст, ситуація назріваючого жаху війни з Росією, - вважає Матвієнко. –Тоді як незадовго до Майдану мінімальні рейтинги Петра Олексійовича не гарантували йому перемоги навіть на посаду мера столиці".

"А ось у час Зеленського ми точно щеплюємося від некомпетентності. І це всім очевидно. У нас завжди були проблеми з елітами. З їхніми цінностями, моральністю та іншим. Але тут ще приплюсувалася волаюча некомпетентність. Я справді не пам'ятаю такої некомпетентної влади в Україні. І я не знаю, з чим це пов'язано. Тому що в команді Зеленського є багато талановитих і здібних людей. Людей з баченням і доброю освітою. Але, вочевидь, і цієї кількості замало. Можливо, проблема в тому, що президент оточив себе не найкращими людьми. Точно так само, як і прем'єр-міністр", - каже керівниця Лабораторії законодавчих ініціатив.

"Мені здається, що завжди потрібно боротися не за власний комфорт, а за право бути поруч із найкращими професіоналами. Може бути жахливо некомфортно з кимось працювати, але якщо ця людина - найкращий фахівець і авторитет, то лідер має стримувати свої амбіції і працювати з цією людиною, обстоюючи національні інтереси країни. Мене відверто здивували деякі призначення і звільнення, але питання в іншому: чим усе це закінчиться?" - додає активістка.

На запитання журналістки про те, чи з тієї причини реформи, розпочаті в часи попередньої влади, "слуги" ніби й хочуть продовжити, але поки що все на холостому ходу, Матвієнко відповідає:

"З цієї. І в Кабміні, і у Верховній Раді. Це скликання парламенту дуже слабке. Що давно не секрет. У нього безпрецедентно високий відсоток оновлення - понад 80%, який, знову-таки, прямо пропорційний некомпетентності. Добір команди "Слуги народу" був надто хаотичним і поспішним…".

"Турборежим спровокував потік неякісних законів. Деякі з них уже визнані КСУ неконституційними. Ключові законопроєкти щодо землі й децентралізації теж мають удосталь суперечливих нюансів. Але парламент - у кожному разі, серце демократії, і його треба підтримувати й розвивати як ключову державну інституцію. І ми працюємо з народними депутатами, а не просто критикуємо", - резюмувала Світлана Матвієнко.

Раніше Світлана Матвієнко заявила, що мир "за будь-яку ціну" не може бути державною стратегією.

Експерт також вважає, що зі справою Шеремета міністр МВС Аваков "продав" президенту Зеленському страх.

Докладніше читайте в інтерв'ю зі Світланою Матвієнко.

Повну відеоверсію інтерв'ю дивіться тут.