UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 2020 році за корупцію до відповідальності притягли понад 5 тисяч осіб – НАЗК

Найбільше порушників притягували до адмінвідповідальності.

Протягом минулого року за корупцію притягнули до відповідальності понад 5 тис. осіб, повідомила пресслужба Нацагентства з питань запобігання корупції. В НАЗК розповіли, кого найчастіше притягували до кримінальної та адміністративної відповідальності. 

“Протягом 2020 року працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) опрацювали 13 142 судових рішень, надісланих Державною судовою адміністрацією України. З цих рішень до Реєстру корупціонерів внесено відомості стосовно 5 131 особи”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, серед тих, кого вносили до Реєстру корупціонерів:

Вказано, що до кримінальної відповідальності найчастіше притягували за пропозицію, обіцянку або надання хабарів службовцям, таких порушників було 604. Ще 116 осіб притягнули до відповідальності за декларування недостовірної інформації, а 89 – за зловживання впливом.

До адмінвідповідальності найчастіше притягували за несвоєчасне подання декларації – 3 742 особи. Ще 165 осіб відповідали за неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів.

“Найбільш часто як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності притягувалися депутати місцевих рад, посадовці Національної поліції та державні службовці”, - зазначили в НАЗК.

Крім того, дисциплінарні стягнення найчастіше накладалися за:

Також у НАЗК повідомили про те, що у 2020 році з Реєстру корупціонерів вилучили 21 особу. Зокрема, 15 осіб на підставі рішень апеляційних судів про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, скасування постанови про накладення адмінстягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення. Ще шістьох осіб вилучили із реєстру через наказ про скасування накладення дисциплінарного стягнення.

Читайте також: НАЗК зупинило державне фінансування двох політичних партій, представлених у Раді

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Наступного дня Венеціанка опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. 

30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.

Можновладці, яким адресувалися поради та висновки Венеціанської комісії, зрозуміли їх кожен по своєму. Детальніше про те, що порадила Венеціанська комісія, читайте у статті Геннадія ДрузенкаУкраїнські бешкетники та Венеційка”.