UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трудові відносини: на який період може укладатися договір про дистанційну роботу

Роз'яснення дали експерти.

В Україні трудові відносини між роботодавцем та працівником регулюються відповідним законодавством. Під час працевлаштування може укладатися письмовий трудовий договір на дистанційну роботу. У Федерації профспілок України розповіли, як визначається строк укладення такого договору.

Фахівці зазначили, що відповідно до ч. 1 ст. 60-2 Кодексу законів про працю України (КЗпП) дистанційна робота – це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Читайте також: Призупинення трудового договору: що треба знати працівникам

«Як зазначено у п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП, при укладанні трудового договору про дистанційну роботу є обов’язковим додержання письмової форми трудового договору. Типову форму трудового договору про дистанційну роботу затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу» від 05.05.2021 № 913-21 та  зареєстровано у Міністерстві юстиції України 6 липня 2021 р за № 886/36508», – йдеться у повідомленні.

У Федерації профспілок пояснили, що з працівником з дистанційною формою організації праці передбачено укладання письмової форми трудового договору в обов’язковому порядку.

«У Типовій формі трудового договору про дистанційну роботу визначені умови дистанційної роботи, в тому числі повинен бути визначений строк дії трудового договору», – наголосили фахівці.

Так, залежно від строку трудовий договір може бути:

Фахівці додали, що за загальним правилом трудовий договір укладається безстроково, проте у випадках чітко визначених у трудовому законодавстві (ч. 2 ст. 23 КЗпП) роботодавець та працівник все ж можуть укласти строковий трудовий договір.

«На підставі вищезазначеного, оскільки трудовий договір це угода між працівником та роботодавцем, то під час укладення письмового трудового договору про дистанційну роботу строк дії визначається сторонами самостійно в самому договорі. Мінімальний строк трудового договору, як і максимальний, законодавством не встановлений», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, хто в Україні може перейти на дистанційний формат роботи та в яких випадках це можна зробити.