Попри те, що більшість українців підтримують вступ до НАТО, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров вважає, що Альянс “штучно заманює” у свої лави Україну, та скандинавські країни – Фінляндію та Швецію.
"Відповідь Росії у разі відмови США гарантувати нерозширення НАТО може бути різною... Росія виходитиме з інтересів глобальної стабільності при розгляді питань про розширення своєї військової присутності в інших країнах", - сказав Лавров в МЗС РФ.
"Терпіння Росії з приводу дій Заходу прийшов кінець, ми запрягали довго, зараз настав час їхати", - додав глава МЗС РФ.
Напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Фінляндія та Швеція у разі подання заявки на членство в НАТО зможуть швидко стати членами Альянсу.
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів, що ще до перших переговорів щодо гарантій безпеки з РФ американці запевнили його в тому, що російські вимоги щодо нерозширення НАТО неприйнятні. Боррель погоджується з позицією США.
Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».
Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».