Палата представників штату Техас на місцевому законодавчому рівні визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу, йдеться в тексті резолюції № 253 Палати представників штату Техас.
Рішення 26 травня одноголосно підтримали 142 місцевих законодавця, жоден не висловився проти.
У тексті резолюції йдеться, що жертвами Голодомору в Україні за різними оцінками стали від 3,5 до 10 мільйонів осіб. При цьому, Голодомор вже був визнаний геноцидом на рівні Сенату США та американської комісії з голоду в Україні.
Палата представників штату Техас оголосила листопад 2021 року місяцем пам'яті жертв Голодомору.
Нагадаємо, що хорватський депутат Марко Мілановіч Літре заявив, що в парламенті Хорватії ініціювали прийняття декларації про Голодомор як геноцид українського народу.
Раніше повідомлялося про те, що СБУ розсекретила документи про демографічну кризу після Голодомору.
28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів 1921-22, 1932-33 і 1946-47 років. День пам'яті жертв голодоморів є офіційною пам'ятною датою в нашій країні, він випадає на четверту суботу листопада.
У ХХ столітті українці пережили три голодомори, але особливо сумне місце в історії займає Голодомор 1932-33 років, який забрав, за різними даними, від 3,9 до 10 мільйонів життів. В результаті організованого радянським тоталітаризмом голодомору вмирали не тільки сім'ї, а й цілі села.
Голодомору передувала насильницька колективізація, розкуркулення селян, масовий терор на селі. Українські селяни стали наступними жертвами репресій з боку тоталітарного уряду, слідом за інтелігенцією і духовенством.
14 років тому Верховна Рада України офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. З тих пір щороку в четверту суботу листопада ми згадуємо жертв Голодомору в хвилину мовчання і запалюємо свічки пам'яті. Детальніше в матеріалі "Як позначається на сучасних українців колективна травма Голодомору".