Голова Оболонського районного суду Києва Владислав Дев'ятко, який розглядає справу про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича, успішно пройшов кваліфікаційну оцінювання, і його визнано таким, що відповідає займаній посаді, повідомили у Вищій кваліфікаційній комісії суддів.
За підсумками оцінювання, проведеного у понеділок, 30 липня, суддя Дев'ятко набрав понад 756 балів при мінімально необхідних 670-ти, уточнили у ВККС.
У червні ВККС відзвітували про проведення кваліфікаційного оцінювання 994 суддів, 805 з яких підтвердили свою відповідність займаній посаді.
87 осіб у ході оцінювання висловили бажання звільнитися, а 102 – не змогли його пройти. 74 судді провалили іспити, а 28 – не пройшли співбесіду з членами ВККСУ. Щодо 144 суддів розгляд питання відкладено або оголошено перерву.
У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.
У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.
ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.
Крім того, у межах дисциплінарних процедур були звільнені лише 14% суддів, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану. До того ж, частина з них може бути відновлена на посадах Верховним судом.
Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" і статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".