UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд дозволив арештувати ексміністра оборони Єжеля за погодження "Харківських угод"

Діяч часів президента-втікача Януковича підозрюється у держзраді.

Київський апеляційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для колишнього міністра оборони України часів президента-втікача Віктора Януковича Михайла Єжеля у справі щодо схвалення так званих Харківських угод. Таким чином, було надано дозвіл на його арешт, повідомила пресслужба офісу генерального прокурора.

Ексміністра підозрюють у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб. Кримінальне правопорушення передбачене частиною 2 статті 28 і частиною 1 статті 111 КК України.

Слідчі з’ясували, що в квітні 2010 року Єжель за попередньою змовою з тодішніми президентом, прем’єр-міністром, міністрами юстиції та закордонних справ без зауважень та фактичного розгляду проєкту погодив угоду між Україною та Росією щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі на 25 років довше.

При цьому не проводилася обов’язкова правова експертиза щодо відповідності зазначеного документа Конституції нашої держави. Було порушено закон "Про міжнародні договори України" та саму Конституцію.

"У результаті таких дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ ЧФ Російської Федерації на території України, їх переоснащення й модернізації та у подальшому – вторгнення Збройних сил Російської Федерації і окупації ними АР Крим і м. Севастополя", – пояснили в ОГП.

Читайте також: ДБР закінчило розслідування щодо Януковича та Азарова у справі про Харківські угоди

Як зазначається, Єжель зараз перебуває за межами України, де переховується від органів досудового розслідування. Його було оголошено в розшук.

Нагадаємо, що в 2021 році ZN.UA отримало в розпорядження копії низки документів, які доводять причетність до підготовки "Харківських угод" колишнього міністра оборони Михайла Єжеля та інших посадовців тих часів.

Раніше стало відомо, що суд дозволив затримання та арешт колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича та міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, яким теж було повідомлено підозру у державній зраді за підготовку згаданої угоди між РФ та Україною. 

Про розслідування справи Харківських угод та посадовців, які брали безпосередню участь в їх узгодженні, читайте в статті Тетяни Силіної "Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?".