Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що сьогодні до кисню підключено 54% ліжок для хворих на коронавірус, хоча ще в жовтні міністр обіцяв, що до кінця року ця цифра становитиме 80%.
"Якщо дивитися цілком по країні, то зараз на 62 тис. 198 ліжок, виділених під COVID-19, з них 33 тис. 606, тобто 54%, забезпечені киснем. Але зрозуміло, що ця ситуація відрізняється від регіону до регіону. Є регіони, у яких досі існують у нас проблеми. І знов хочу наголосити, що ці проблеми вирішуються. Вирішуються шляхом збільшення кисневих точок,... ліжок, які забезпечені киснем", - повідомив Степанов під час останнього брифінгу.
Він додав, що, для порівняння, у Миколаївській області до кисню під'єднано 80% лікарняних ліжок.
Раніше заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що влада України вчасно не зайнялася проблемою забезпечення киснем ліжкомісць для хворих на коронавірус.
За його словами, ситуація з підключенням ліжок до кисню в листопаді істотно покращилася - кожен день додається від 3 тисяч ліжок з киснем, а до цього показники були до тисячі.
На питання, чому влада не займалася цим питанням влітку, коли ситуація з коронавірусом була більш стабільною, і хто відповідальний за провал, заступник голови ОП відповів, що «це солідарна відповідальність»
ZN.UA неодноразово писало про те, наскільки неефективно витрачаються гроші Фонду боротьби з COVID-19. Так, з 14 млрд, виділених на боротьбу з коронавірусів, МОЗ витратило лише 4,7 млрд. Цих грошей вистачило б для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охватов тестування до європейських показників.
Замість цього частина грошей витратили на ремонт доріг в рамках програми «Велике будівництво». Тепер же центральна влада знову просить мерів допомогти з фінансуванням боротьби з пандемією, хоча дві третини всіх державних антіковідних витрат профінансовані за кошти регіональних бюджетів.
Детальніше про проблеми в лікуванні ковід-позитивних пацієнтів в сільській місцевості читайте в статті Алли Котляр і Оксани Онищенко « Чи не пацієнт, а жертва? »В ZN.UA.