Слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування у справі про «створення приватної військової компанії», підозрюваними у ній є колишній народний депутат Семен Семенченко і агент НАБУ Євген Шевченко.
«Слідчі завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо дев’яти осіб. (…) Усі фігуранти кримінального провадження наразі ознайомлюються із матеріалами розслідування», - повідомили у спецслужбі.
Справу було відкрито за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2, ч. 3 статті 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності);
- ч. 2 статті 258 (терористичний акт);
- ч. 1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);
- ч. 2 статті 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).
Після ознайомлення з матеріалами адвокатів і підозрюваних справу скерують на розгляд суду.
Наприкінці липня Семенченка після нетривалого домашнього арешту знову повернули до СІЗО Служби безпеки України, напередодні ексдепутата перевели до Лук’янівського СІЗО у Києві. Він перебуває під вартою вже півроку з перервою на 12 днів домашнього арешту. 20 серпня Семенченко оголосив безстрокове голодування.
Захисники ексдепутата повідомляли, що їх клієнта позбавили права на побачення з рідними та близькими, а СБУ погрожує кримінальними провадженнями його дружині Наталці Музиці. Адвокати також переконані – судді навмисно затягують розгляд політично вмотивованої справи.
Нагадаємо, 24 березня у Службі безпеки України повідомили про викриття приватної військової компанії, діяльність якої, за даними слідства, була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів.
Членами ПВК слідство вважає 150 осіб – співробітників охоронних фірм і членів громадських організацій. Організаторами СБУ називає депутата Верховної Ради восьмого скликання Семена Семенченко і агента НАБУ Євгена Шевченко. За словами Шевченка, він планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані за контрактами Державного департаменту США.
Крім того, Семенченку оголосили підозру в організації обстрілу офісу «112 каналу» (ч. 2 ст. 258 ККУ – терористичний акт). У липні 2019 року в будівлю вистрілили з РПГ. Інкриміновані Семенченку статті передбачають суворе покарання і тривале ув’язнення – до 12 років.