UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соцмережі про захист Киви: такого прикрого самогубства вітчизняна наука ще не знала

Усі 13 членів комісії були одностайні у своєму рішенні.

© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

Сьогодні член парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» Ілля Кива успішно «захистив» кандидатську дисертацію з державного управління.

Усі 13 членів комісії були одностайні у своєму рішенні – «за». Науковий ступінь  депутат отримає після того, як міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підпише диплом.

Захист Киви став приводом для жартів, мемів і фотожаб у мережі. Деякі користувачі звернули увагу на перетворення процесу захисту дисертацій на конвеєр, який вбиває справжню українську науку.

Дехто висловив побоювання, що за керівництва МОН Сергієм Шкарлетом ситуація лише погіршуватиметься. У науковому доробку самого міністра знаходили плагіат, однак на його захист став «найчесніший» Окружний адміністративний суд Києва.

«Коли міністром освіти призначають плагіатора Шкарлета, то вже нема нічого дивного в тому, що Кива став кандидатом наук. Значення освіти в Україні абсолютно нівельоване. Так само нівельована і справедливість», - наголосив одеський активіст Сергій Стерненко. Кілька років тому нинішній кандидат наук погрожував йому й обіцяв «у землю закопати».

Секретар парламентського Комітету з питань освіти, науки і інновацій Наталія Піпа наголосила на тому, що захист Киви демонструє, наскільки система присудження наукових ступенів є прогнилою і наскільки терміново її потрібно змінювати.

Це Ілля Кива - кандидат наук із державного управління... І це, на жаль, не жарт. Сьогодні Кива прийшов до Інституту...

Опубликовано Наталіей Піпой Понедельник, 26 апреля 2021 г.

«Кива – кандидат наук з державного управління в законі. Тепер я бачив все. (…) Такого прикрого самогубства вітчизняна наука державного управління мабуть ще не знала. Революції гідності в українській науці так і не відбулося, на жаль. І тому вона ніколи не стрибне вище рівня Киви та йому подібних, якщо для наукової спільноти все це ок», - написав у Facebook ексрадник міністра молоді та спорту Павло Булгак.

Кива - кандидат наук з державного управління в законі. Тепер я бачив все. Що я можу сказати, як випускник Могилянки та ...

Опубликовано Павло Булгаком Понедельник, 26 апреля 2021 г.

У Центрі протидії корупції запропонували українцям поміркувати, як швидко за нинішнього стану справ Кива зможе стати академіком.

«Україна – країна можливостей! Де навіть Іллі Киві до снаги стати кандидатом наук. Сьогодні нардеп від ОПЗЖ «захистив» дисертацію. Жоден з 13 членів комісії не зміг поставити цього «видатного» науковця на місце. Як думаєте, коли Кива стане академіком наук?», - пишуть антикорупціонери.

если илья кива успешно становится кандидатом наук по государственному управлению, значит в стране огромные проблемы и с наукой, и с государственным управлением

Опубликовано Романом Шрайком Понедельник, 26 апреля 2021 г.

Все. Кива тепер кандидат наук. З 13 членів ради всі за. Жодного проти. Наука в жопі. Але ми це і так знали.

Опубликовано Антоном Ходзой Понедельник, 26 апреля 2021 г.

Читайте також: Конкурс «Станцюй свою дисертацію» виграв вчений з репом про аерозолі

У жовтні 2017 року Ілля Кива очолив профспілку Міністерства внутрішніх справ і залишається її головою, будучи народним депутатом.

У 2019 Киву висувала в президенти «Соціалістична партія України», але вже через кілька місяців його обрали народним депутатом за списком «ОПЗЖ».

У травні 2016 року Киву звільнили з посади начальника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі. Голова МВС Арсен Аваков призначив його своїм радником.

За словами Киви, він очолює Федерацію дворового футболу і Федерацію доміно України.

Академічна недоброчесність, плагіат, фальсифікація наукових досліджень і вал неякісних докторських і кандидатських дисертацій дискредитують українську науку і знецінюють наукові ступені і звання. Цій проблемі присвячені матеріали Лідії Суржик «Чотири мільярди на плагіат», «Як зупинити вал дисертацій», стаття Ірини Єгорченко «Суспільство хоче довіри», а також публікації групи «Діссергейт» - українських науковців, які системно викривають псевдонауку і плагіат у дисертаціях, зокрема чиновників і політиків.