UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП розслідує понад 10 кримінальних справ в оборонці

На сьогодні тільки одна справа розглядається в суді, ще одна - на стадії досудового ознайомлення.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розслідує більше 10 справ в оборонній сфері. Про це повідомив голова САП Назар Холодницький, передає Громадське.

За його словами, одна із справ вже рік розглядається в суді - стосовно директора Львівського бронетанкового заводу, якого звинувачують у закупівлі для армії другорядних деталей.

Також, за даними Холодницкого, вже завершене розслідування за фактом закупівлі пального для Міноборони у компанії "Трейд Коммодіті". Підозрювані знайомляться з матеріалами суду, справа очікує направлення до суду.

Він підкреслив, що також на стадії слідства є й інші кримінальні справи, які слідчі ведуть з 2015-2016 років, і таких вже більше 10.

"Ми маємо більше десятка проваджень, пов'язаних з "Укроборонпромом" і я б не обмежувався "Укроборонпромом", ми називаємо це провадженнями в оборонній сфері. Це все, що стосується державної безпеки та оборони.

Раніше генпрокорур Юрій Луценко повідомив, що збиток від махінацій в "Укроборонпромі" склав десятки мільйонів гривень.

Раніше команда Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син Олега Гладковського Ігор, його друг і бізнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

26 лютого НАБУ відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері. Розслідування розпочато за ч. 5 статті 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Напередодні детективи НАБУ і прокурори САП затримали колишнього і чинного директорів підприємства "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Детальніше читайте в матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук".