UA / RU
Підтримати ZN.ua

РАУ рекомендує членам ВРП від адвокатури скласти повноваження через «дискримінаційні вимоги»

Рада адвокатів вважає, що закон про дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя обмежує їх незалежності

Рада адвокатів України на екстреному засіданні прийняла рішення рекомендувати членам Вищої ради правосуддя розглянути можливість скласти повноваження в зв’язку з неможливістю здійснювати діяльність в умовах зміненого законодавства. Про це заявила Національна асоціація адвокатів України, повідомляє Судово-юридична газета.

«Обговоривши встановлені законом 1635-ІХ нові дискримінаційні вимоги до членів ВРП, враховуючи відсутність конституційних основ для формування Етичної ради з переважним правом голосу міжнародних експертів, а також обмеження  незалежності членів ВРП при прийнятті ними рішень у межах наданих їм повноважень, РАУ прийняла рішення рекомендувати членам ВРП розглянути можливість скласти повноваження в зв’язку з неможливістю здійснювати діяльність в умовах зміненого законодавства.

Також, за пропозицією члена РАУ Сергія Осики, представництвам НААУ за кордоном буде доручено провести моніторинг інформації про діяльність міжнародних експертів, яких буде запропоновано  до складу Етичної ради при ВРП», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Початок реформи ВРП ознаменувався колапсом процедури дисциплінарної відповідальності суддів

Нагадаємо, що українські громадські організації Фундація DEJURE, Центр протидії корупції та Автомайдан закликали членів Вищої ради правосуддя, які заявили про блокування їхньої роботи, подати у відставку якомога швидше, але не раніше впровадження законів про судову реформу. Відповідну заяву опублікували на сайті Фундації DEJURE.

«Вища рада правосуддя — орган судової влади, який давно дискредитував себе в очах українського суспільства. Члени ВРП роками покривали підозрюваних у захопленні державної влади Павла Вовка та інших суддів ОАСК, відмовляючись розглядати дисциплінарні скарги проти них. Натомість, ВРП систематично тиснула на суддів, які проявили свою незалежність — викривали корупцію (в тому числі й в судовій системі). Найбільш яскраво це проявилося на конкурсі до Антикорупційного суду, коли ВРП оголосила догану судді Ларисі Гольник за допис у Facebook, чим позбавила суддю можливості брати участь у конкурсі до Антикорсуду. Саме тому повноцінне очищення ВРП є першочерговою умовою судової реформи, передбаченої, зокрема, законом №1635-IX (в минулому законопроєкт №5068)», - йдеться у заяві.