UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пріоритетні категорії вакцинації від COVID-19 можуть розширити: хто потрапить

Шмигаль стверджує, що дорожня карта вакцинації в Україні відповідає загальноєвропейським стандартам. Але в Європі силовиків не вакцинують серед перших.

Журналістів і священнослужителів можуть внести до списку осіб, котрі підлягають пріоритетній вакцинації від COVID-19. Про це під час прес-конференції заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Чи вноситимуться зміни до етапності, тобто до списку людей, які потрапляють в перший, другий і до п'ятого етапи (вакцинації - ред.)? Можливо, тому що є різні пропозиції. (...) В принципі у нас розподіл по етапах відповідає загальноєвропейському. Є ідеї посунути по етапах (...) можливо, журналістів. Була на зустрічі з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій ідея підняти вище в етапності священнослужителів, оскільки у них висока контактність з людьми», - цитує прем'єра «Українська правда».

Водночас голова уряду додав, що такі зміни в дорожній карті вакцинації обговорюються на рівні Міністерства охорони здоров'я й експертів.

У грудні минулого року МОЗ затвердив план вакцинації населення України. Згідно з ним, вакцинація від коронавірусної інфекції відбуватиметься в чотири етапи:

1) січень-квітень 2021 року - люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією (зокрема, медпрацівники ковідаріїв);

2) квітень-червень 2021 року - люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку захворювання і ті, хто надає медичні послуги;

3) червень-вересень 2021года - люди з високим ризиком інфікування та розвитку ковід і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави;

4) сентябрь 2021- березень 2022 року - люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.

Але 3 березня в Центрі громадського здоров'я відзначили, що «коли в країну прибудє більше вакцин, МОЗ планує об'єднати етапи для прискорення процесу імунізації населення проти COVID-19».

Читайте також: Українські медики запустили в Facebook флешмоб на підтримку вакцинації від COVID-19

Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції становить 500 тисяч доз. Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат постачатиметься у межах європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила постачання перших 117 тисяч доз. За словами голови МОЗ, Україна очікує постачання китайської вакцини від коронавірусу Coronavac компанії Sinovac до 6 березня. Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусуа зробила 3 141 людина. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватись зможуть всі бажаючі. Станом на 1 березня 2021 роки кількість вакцинованих зросла до 4905 осіб.

Раніше Степанов заявив, що МОЗ планує до кінця тижня почати робити по 10-11 тисяч щеплень від коронавірусу щодня, а до літа планується збільшити кількість вакцинацій до 5 млн щеплень на місяць. Однак під час вакцинації у деяких людей з'явились несприятливі наслідки у вигляді побічних реакцій.

Про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції читайте в статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».