UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посли G7 відреагували на провали судової реформи в Україні

В ОП обіцяли виправити ситуацію до кінця наступного тижня.

На зустрічі в Офісі президента посли країн G7 закликали прискорити імплементацію судової реформи в Україні.

Британський дипломат Мелінда Сіммонс заявила, що нинішній темп реформ не сприяє необхідному, про це повідомляє Офіс президента України.

Глава Офісу Андрій Єрмак заявив, що президент України вважає пріоритетом проведення судової реформи в Україні в стислі терміни, і висловив надію, що Вища кваліфікаційна комісія суддів незабаром почне роботу.

Українська сторона відзначила, що в список кандидатів до Етичної ради були включені відомі іноземні судді у відставці та прокурори з бездоганною репутацією і професійним досвідом, але темпи відбору кандидатів не відповідають очікуванням суспільства і пропозицій влади України.

Читайте також: «Велика корупція» в Україні загрожує відкотом реформ – аудитор ЄС

В ОП констатували, що Рада суддів досі не визначив трьох кандидатів до Етичної ради, і запевнили, що якщо суддівське самоврядування довго не зможе обрати своїх кандидатів, Верховна Рада буде змушена відреагувати.

Голова Ради суддів України Богдан Монич висловив надію, що до кінця жовтня кандидати до Етичної ради будуть обрані.

Нагадаємо, глава комітету Верховної Ради з питань правової політики та представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Андрій Костін раніше заявляв, що участь іноземних представників в роботі Етичної ради не означає, що судова система України втратить незалежність.

Виконувач обов'язків Голови Вищої ради правосуддя Віктор Грищук підписав наказ від 17 вересня 2021, яким призначив перший склад Конкурсної комісії, покликаний вибирати членів ВККС України.

Відмова Ради суддів України призначити українських суддів для реформування Вищої ради правосуддя загрожує зривом обіцянок про справжню судову реформу в країні, заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Також посли G7 після зустрічі в Офісі президента щодо реформування Вищої ради правосуддя закликали Раду суддів і всіх партнерів України забезпечити якнайшвидше висування експертів України для роботи в Раді з етики, покликаному очистити ВСП.

Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів і заявив, що не допустить блокування головною реформи країни.

Відзначимо, що 10 вересня представництва міжнародних організацій та дипломатичних відомств США, Німеччини, Великобританії та Канади в Україні сформували списки експертів для їх відбору та призначення до Етичної ради при Вищій раді правосуддя. Те ж саме стосується і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Раніше ZN.UA писало, що одна з головних причин відсутності істотних змін в українських судах - це український Конституційний суд. Детальніше в статті Михайла Жернакова "Як "Слуги народу" захищають останній бастіон суддівської мафії".