Вищий антикорупційний суд відмовився обмежувати підозрюваних та їх адвокатів у термінах ознайомлення з матеріалами справи про створення злочинної організації і захоплення влади суддями Окружного адмінсуду Києва, повідомили в «Центрі протидії корупції». Мова йде про справу щодо так званих «плівок Вовка».
«Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання НАБУ, яке просило обмежити захисту строк на ознайомлення з матеріалами справи про створення злочинної організації і захоплення влади суддями ОАСК. Повний текст ухвали з мотивами судді буде оприлюднений 14 липня о 15:45», - повідомили в ЦПК.
Серед фігурантів справи опинилися голова ОАСК Павло Вовк, його заступники Євгеній Аблов та Володимир Келеберда. Також підозрюваними у справі проходять чотири судді та колишній голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. Всього у справі 11 підозрюваних.
Слідство вважає, що всі вони діяли у межах злочинної організації, очолюваної Павлом Вовком. Вона мала на меті захопити державну владу, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та за допомогою штучних перешкод у їхній роботі.
Національне антикорупційне бюро завершило слідство в березні цього року. Однак, більшість фігурантів справи навіть не почали ознайомлення з матеріалами. Зокрема, з двома томами матеріалів із 220 ознайомився лише суддя Богдан Санін.
«На противагу фігурантам справи потерпілі ексчлени ВККС Сергій Козьяков, Станіслав Щотка та Андрій Козлов встигли ознайомитися зі 127 томами. Національне антикорупційне бюро пропонувало дати захисту на ознайомлення з матеріалами ще п’ять місяців. Це приблизно 110 робочих днів», - зазначили в ЦПК.
Вказано, що у справі немає засекреченої інформації. Тому жодних окремих дозволів для ознайомлення із матеріалами не потрібно. Крім того, як додали в ЦПК, сторонам провадження не потрібні специфічні економічні чи бухгалтерські знання, адже більшість матеріалів – це протоколи допитів та стенограми записів плівок з кабінетів суддів.
«Попри те, що слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання, детективи можуть повторно ініціювати це питання у майбутньому, якщо підозрювані і їхні адвокати продовжать ігнорувати можливість ознайомлюватися із матеріалами», - пояснили у ЦПК.
17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.
1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.
Вовка двічі оголошували в розшук і п'ять разів намагалися доставити до суду.
6 квітня НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Юрія Зонтова при передачі 100 тисяч доларів, які, за даними слідства, призначалися керівництву суду. ВАКС заарештував брата Вовка з правом внесення 33 млн гривень застави.
За даними ZN.UA, після затримання Зонтова токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, й Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду
Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі»