UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північний Крим залишився без води: пересохли свердловини

Через пересохлі свердловини воду доставлятимуть цистернами

Північна частина окупованого Росією Криму залишилася без води слідом за центральною. Зокрема, пересохли свердловини, які забезпечують прісною водою близько 30 поселень.

Про це заявив так званий глава ГУП "Вода Криму" Володимир Баженов, передає "Крим.Реаліі"

"На ранок 21 вересня 29 населених пунктів переведені на режимне водопостачання або на підвезення води в зв'язку з тим, що дебет в свердловинах, скажімо так, зник", - наголосив «чиновник».

Через пересохлі свердловини воду в 29 сіл Північного Криму будуть доставляти цистернами.

Також окупаційна адміністрація півострова зазначає, що в 39 поселеннях окупованого Криму, де з кінця серпня воду подають за графіком, спостерігаються перебої в роботі системи водопостачання.

Так, у деяких районах Сімферополя через низький тиск жителі не отримують воду з водопроводу навіть покладені дві години на добу. Наприклад, в 45 багатоповерхівках вода не піднімається вище п'ятого поверху.

Також "чиновники" визнали, що через введення графіка в зношеної системі водопостачання почалися регулярні поломки, які не дозволяють подавати воду вчасно. Крім цього, надходить безліч скарг від жителів: водопровідна вода в Сімферополі має жовто-коричневий відтінок.

Відзначимо, починаючи з 23 вересня окупаційна влада обмежить подачу води для жителів Алушти, Партеніта та Малого Маяка.

Нагадаємо, в Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводоресурси вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводоресурсів, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.