UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після інциденту в Мінську низка авіакомпаній пустили рейси в обхід Білорусі – перелік

Україна рішення щодо призупинення польотів над територією сусідньої держави поки що не ухвалювала.

Після інциденту з примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську та затриманням опозиціонера Романа Протасевича, низка країн закликала Міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO) тимчасово призупинити польоти над територією Білорусі.

Нині рішення організацією ще не прийнято. Проте низка авіаперевізників вже заявили, що коригуватимуть власні маршрути.

Так, авіакомпанія Austrian Airlines змінила маршрут рейсу AUA601/OS601 Відень-Москва – замість прольоту через повітряний простір Білорусі, літак пролетів через авіапростір України, свідчать дані моніторингового сервісу Flightradar.

Угорський лоукостер Wizz Air повідомив про намір змінити маршрут рейсу Київ-Таллінн, замість прольоту над територією Білорусі літак летітиме через повітряний простір Польщі.

Про намір направляти рейси в обхід Білорусі заявили авіакомпанії airBaltic (Латвія) і KlasJet (Литва). За словами представників обох компаній, 24 травня їх рейси були перенаправлені за іншим маршрутом.

Польський авіаперевізник LOT також планує облітати Білорусь: у понеділок через територію сусідньої держави мають пролетіти рейси до Москви та Мінська. Скасовувати мінський рейс авіаперевізник не планує.

Ірландський лоукостер Ryanair змінювати маршрути своїх рейсів не планує. За даними сервісу Flightradar, у понеділок, 24 травня, літаки компанії пролітали над територією цієї країни.

Літати над територією Білорусі також продовжують російські авіаперевізники, зокрема, «Аерофлот». «Польоти російських авіакомпаній до Білорусії і через її повітряний простір здійснюються в штатному режимі у межах наявних домовленостей на засадах двосторонньої угоди про повітряне сполучення», - заявили в пресслужбі Росавіації.

Не змінювали траєкторію польоту літаки Air India (Індія), Air Franc (Франція), Air China (Китай), Iraqi Airways (Ірак). Без офіційних рекомендацій не планує змінювати маршрут рейсів до Греції і Туреччини фінська Finnair.

Вдень 24 травня через повітряний простір Білорусі пролетіли рейси Міжнародних авіаліній України (МАУ) Вільнюс-Київ і бюджетного вітчизняного авіаперевізника Bees Airline Київ-Гельсінкі.

Читайте також: Світові авіакомпанії припинили польоти до Ізраїлю

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська здійснив термінову посадку літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе замінування повітряного судна, до аеропорту стягнули пожежних і карети «швидкої допомоги». Згодом стало відомо, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати смертна кара.

У компанії Ryanair стверджують, що отримали інформацію про замінування літака від білоруських диспетчерів, після чого пілоти подали [blink title="сигнал «сквок»" headinfo="Сквок"]Сигнал аварійної ситуації на борту літака, ступінь тяжкості та розвиток якої складно оцінити.[/blink]. У небо підняли винищувач МіГ-29 ЗС Білорусі. За даними ЗМІ, винищувач фактично змусив цивільний борт змінити курс від кордону і сісти в аеропорту Мінська. Наказ підняти в небо винищувальну авіацію віддав особисто нелегітимний президент Білорусі Алєксандр Лукашенко.

Голови держав та лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Дії білоруської влади обговорять на екстреному засіданні Ради ЄС 24 травня, проти режиму Лукашенка можуть ввести нові санкції. США та ще сім країн закликають ICAO тимчасово заборонити польоти над територією Білорусі.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.