UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підготовка до навчального року: як покращити концентрацію уваги школяра

Для цього необхідно дотримуватися певних правил.

Попри війну, в Україні 1 вересня розпочнеться новий навчальний рік. Формат навчання залежатиме від безпекової ситуації у регіоні. Батьки вже розпочинають підготовку дітей до школи та купують необхідне шкільне приладдя. У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) дали рекомендації, як покращити концентрацію уваги учня перед новим навчальним роком.

Що таке концентрація

Концентрація – це вміння зосереджувати увагу на певному об’єкті або діяльності і водночас ніби «вимикати» всі інші думки, які не є частиною поточної активності.

Читайте також: Навчальний рік: як подати заявку на реєстрацію дитини у школі

Це особливо важко зробити, якщо на смартфоні чи ноутбуці майже цілодобово йдуть сповіщення з месенджерів, електронної пошти, соцмереж.

У МОЗ зазначили, що такі фактори розсіюють увагу та знижують продуктивність, а на виконання звичних завдань витрачається більше часу.

Для покращення концентрації є різні способи, але для цього потрібний час.

Відмовитись від багатозадачності: як це може допомоги

Багатозадачність дозволяє почувати себе більш продуктивним, але може призвести до вигорання. Тому школярам не слід виконувати домашнє завдання з математики під спів улюбленого виконавця чи розмовляючи з другом телефоном.

Це не лише заважає зосередитися, але й погіршує якість виконуваної роботи.

Прибрати фактори, що відволікають

Перед виконання завдань та навчанням важливо прибрати речі, які можуть відволати. Зокрема, потрібно вимкнути телевізор, відкласти гаджети, закрити соціальні мережі та відключити сповіщення у месенджерах.

Це допоможе зосередити увагу на тому, що важливо зробити.

Читайте також: Онлайн або офлайн: хто визначатиме формат навчального процесу у школах

Робити перерви

Тривале навантаження може призвести до виснаження та погіршення уваги. Тому час від часу треба фокусуватися на іншому виді діяльності або робити невелику розминку. Це допоможе повернути концентрацію і зберегти продуктивність.

«Плануючи завдання, спробуйте метод Pomodoro – «розбивання» роботи на інтервали. Кожен триває 25 хвилин, протягом яких треба працювати над завданням. Потім – зробити 5-хвилинну перерву і знову працювати упродовж 25 хвилин. Після чотирьох робочих відтинків часу потрібно зробити довшу перерву – 15-30 хвилин», – рекомендують у МОЗ.

Налагодити режим дня

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають ракетні удари та лунають сирени повітряної тривоги. Людина не може впливати на ракетну небезпеку, але можна зробити деякі кроки, щоб налагодити режим дня собі та дитині:

Також важливо підтримувати щоденну фізичну активність: прогулянка, танці, біг, рухливі ігри. Але перед сном такі вправи краще не проводити.

Читайте також: Вживання жирів та вуглеводів: у ВООЗ оновили рекомендації щодо здорового харчування

Слідкувати за збалансованим харчування

Важливо зменшити споживання солодких продуктів і напоїв. Фахівці МОЗ рекомендують обирати сезонні фрукти й овочі, продукти з високим вмістом клітковини, корисних жирів.

«Подбайте про те, щоби ваш раціон був збалансованим – для цього дотримуйтеся правил «тарілки здорового харчування», – йдеться у повідомленні.

Тренувати мозок

Для цього підійдуть такі заняття, як складання пазлів, гра в шахи, розв'язування судоку, головоломок та кросвордів.

Раніше ми писали, як українцям, які повернулися додому, зарахувати дитину до школи.