Навчальний рік 2023: чи підуть діти до школи 1 вересня

Поділитися
Навчальний рік 2023: чи підуть діти до школи 1 вересня © depositphotos / alebloshka
Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні змінився освітній процес.

Українські заклади освіти можуть з нового навчального року перейти на офлайн-навчання. Відповідні рекомендації дало Міністерство освіти і науки для ЗВО та коледжів. Але для відновлення повноцінного очного навчання головною вимогою є наявність укриттів та безпекова ситуація у регіоні. Видання РБК-Україна розповіло, у яких містах планують скасувати онлайн-навчання.

Як почнеться навчальний рік: очно або онлайн

В Міністерстві освіти і науки зазначили, що онлайн навчання має такі недоліки, серед яких:

  • відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами;
  • великий обсяг домашніх завдань;
  • технічні проблеми;
  • недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою;
  • недостатнє спілкування;
  • відсутність можливості отримати практичний досвід.

У листі до навчальних закладів МОН рекомендує закладам вищої та предвищої освіти почати навчальний рік із 1 вересня та максимально перейти на аудиторний формат занять, але лише за умови наявності укриттів та їх достатньої місткості.

Лист МОН має рекомендаційний характер, оскільки навчальні заклади можуть самостійно визначати модель проведення освітнього процесу.

Де будуть навчатися в онлайн-режимі

Навчанню в офлайн-режимі можуть перешкодити воєнні дії. Зокрема, йдеться про заклади освіти, що знаходяться в зоні бойових дій, в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем С-300 та аналогічних.

Умовою повернення до офлайну є забезпечення безпечних умов освітнього процесу.

У МОН запропонували керівництву закладів освіти протягом липня-серпня 2023 вжити заходів щодо облаштування існуючих укриттів (як спеціалізованих, так і пристосованих) для проведення в них занять під час повітряних тривог.

Чи підуть діти до школи 1 вересня: як навчатимуться школярі

У МОН поки не робили заяв щодо формату навчального року у школах. Під час воєнного стану рішення про формат роботи освітніх установ прийматимуть місцеві військові адміністрації та засновники кожного закладу освіти.

Можливо, що школи будуть працювати у комбінованому форматі – офлайн та онлайн, в залежності від безпекової ситуації та наявності облаштованих укриттів у закладі.

Як навчатимуться школярі та студенти у Харкові

7 липня Рада оборони Харківської області дала дозвіл на відновлення традиційного офлайн-навчання закладам дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти. Остаточне рішення про формат навчання прийматимуть засновники та керівники закладів, але лише за виконання безпекових умов.

За словами керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова основними вимогами є:

  • наявність у закладі спеціальних укриттів, що відповідають вимогам ДБН;
  • готовність системи оповіщення;
  • визначення шляхів евакуації;
  • створення запасів води та медикаментів;
  • проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги.

В ОВА підкреслили, що батькам дітей запропонують визначити бажаний формат шкільного навчання. Також для учнів та педагогів проводитимуть тренування для швидкої евакуації в укриття.

Очільник Харківської ОВА Синєгубов сказав про запровадження змішаного формату як у школах, так і у вишах.

"Офлайн будуть проводити ті заняття, які неможливо провести онлайн. Наприклад, для студентів-медиків або для першокласників, бо вони досить важко сприймають освіту в онлайн-форматі. Заняття будуть проводитись в укриттях", – додав він.

Чи буде офлайн-навчання у Полтавській області

В Полтавській області 87% шкіл готові розпочати навчальний рік 2023 очно. З 526 закладів середньої освіти регіону 404 школи мають облаштовані укриття, а ще 55 шкіл використовують укриття інших суб’єктів господарювання.

Керівник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зазначив, що безпека дітей є найголовнішим завданням при підготовці закладів освіти до 1 вересня.

За його словами, всі школи Кременчука зможуть повернутися до офлайн-навчання.

"Маємо позитивний приклад Кременчука. Минулого року практично нічого не було зроблено для того, щоб діти пішли до школи. Цього року в 19 школах активно проводять роботи. Якщо так і надалі працюватимуть, то навчальний рік усі школярі Кременчука розпочнуть очно", – роз’яснив він.

Як навчатимуться школярі у Дніпрі

У Дніпрі міська рада погодила рішення щодо повернення школярів за парти в навчальному році 2023/2024. Але батьки можуть самостійно обирати формат навчання дитини:

  • змішана форма – уроки у школі та онлайн;
  • дистанційна форма навчання – синхронні та асинхронні уроки онлайн;
  • індивідуальна – екстернат чи сімейна форма навчання.

Лише після того, як батьки визначаться з формою навчання, у школах будуть затверджені розклади уроків.

Очні заняття проводитимуть у школах, де є облаштовані укриття. Це 116 шкіл зі 154. Учні з різних шкіл навчатимуться разом, тому розглядаються варіанти навчального процесу в дві зміни, а частина уроків все ж буде онлайн.

Чи буде офлайн-навчання у школах Кіровоградської області

З 1 вересня 2023 року в області планують запровадити змішану форму освітнього процесу. Якщо на початку війни було 86 укриттів у школах, то зараз їх мають 452 школи – це 92% навчальних закладів області.

"Наше завдання на 1 вересня: в усіх школах області має бути хоча б змішана форма навчання. Бути основною для навчання дистанційна форма не може, потрібно повертатись до спілкування: спілкування між дітьми, між дитиною та вчителем", – повідомив заступник начальника обласного департаменту освіти Володимир Таборанський.

Раніше ми писали, хто може користуватися укриттям, яке розташоване у школі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі