У п'ятницю, 30 жовтня, під Конституційним Судом України пройшла акція протесту під назвою "Відправимо суддів-зрадників КСУ в Ростов". У ній взяли участь тисячі людей. Мітингувальники виступали проти суддів, які підтримали скандальне рішення про фактичне скасування системи електронного декларування.
Організатори протесту - Центр протидії корупції, Автомайдан, Фонд DEJURE, Рух опору капітуляції.
На акції були присутні також активіст Сергій Стерненко і голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Як повідомили учасники події, активісти принесли під КСУ для суддів, які голосували за таке рішення, валізи і загальний квиток в Ростов. Зокрема, плакат у вигляді квитка наклеєний на металеву огорожу перед судом із зображенням експрезідента Віктора Януковича і даними як на посадочному документі на символічний потяг "Київ-Ростов".
Активісти вимагали, щоб до них вийшов представник суду. Мітингувальники хотіли озвучити йому свої вимоги, серед яких - відставка глави КСУ. Незабаром до них вийшов заступник керівника секретаріату Конституційного суду Валерій Альошин, який анонсував пресконференцію. На ній повинні докладно пояснити рішення Конституційного суду.
Згодом акція протесту закінчилася. Практично всі люди розійшлися. Під будівлею залишилося близько сотні мітингувальників.
Як повідомляє видання "Сегодня", будівлю суду охороняли близько 650 силовиків і спецтехніка. Охорону посилили через акції протесту.
Під будівлю суду також під'їхали пожежні машини і "швидка" допомога.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим.
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.
Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.