UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перша партія вакцини Covishield прибула в Україну

500 тисяч доз препарату розподілять між регіонами.

В київському аеропорту Бориспіль вранці 23 лютого приземлився вантажний літак з першою партією вакцини від коронавірусу Covishield. Відео розвантаження оприлюднив у Twitter президент Володимир Зеленський.

Розробка Оксфордського інституту та британсько-шведської компанії виробляється в Індії саме під цією назвою. У понеділок, 22 лютого, Міністерство охорони здоров’я схвалило екстрене використання вакцини в Україні.

«Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в регіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації», - прокоментував прибуття вакцини очільник МОЗ Максим Степанов.

Вантажний літак з вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield) приземлився в Україні. Першу партію в пів мільйона доз...

Опубликовано Максим Степанов Вторник, 23 февраля 2021 г.

Читайте також: Вакцина AstraZeneca: яким препаратом робити бустерне щеплення

Нагадаємо, минулого тижня міністр охорони здоров’я максим Степанов полетів до Індії домовлятись про постачання вакцини від ковід.

Україна залишається єдиною країною Європи, де досі не розпочалася вакцинація. Хоча переговори щодо постачання вакцин, за офіційними повідомленнями, тривали з весни 2020 року. За цей час забезпечити населення вакцинами змогли не лише багаті країни.

24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.

Однак анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр «Запізнення ціною в життя» у ZN.UA.