Спеціальний посланник ООН по СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін заявив, що через серйозну нестачу ліків близько 8 000 ВІЛ-інфікованих громадян України в Донбасі знаходиться під загрозою.
Казачкін підкреслив, що на окупованій території Донецької та Луганської областей до середини серпня можуть вичерпатися запаси ліків в результаті запроваджених урядом України обмежень на ввезення медикаментів на територію так званих "ДНР" і "ЛНР".
"Я закликаю США, Німеччину, Францію, Україну і Росію до дії", - сказав спеціальний посланник ООН.
За його словами, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей раніше проживали 25% всіх ВІЛ-інфікованих в Україні, а тисячі були змушені тікати.
На даний момент у зоні АТО 8 000 ВІЛ-позитивних - це в основному наркозалежні, які отримують антиретровірусну терапію проти ВІЛ-інфекції, і метадон як заміщує препарату. Як говорить Мішель Казачкін, дані медикаменти вже оплачені та міжнародна організація "Лікарі без кордонів" заявила про готовність доставити їх у Донбас за умови дозволу з боку українського уряду.
Раніше дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомляє, що майже 1,3 млн жителів Донбасу зіткнулися з нестачею води у зв'язку з пошкодженою системою водопостачання в результаті бойових дій.
У лютому Всесвітня продовольча програма (WFP)розширила допомогу жителям Східної України, які постраждали в результаті бойових дій в зонах конфлікту. Агентство ООН передало продовольчі пайки і купони на продукти майже 190 тисяч людей, які були змушені тікати з рідних місць або не можуть покинути прифронтову смугу.
Наприкінці червня управління верховного комісара ООН у справах біженців заявило, що на даний момент в інших державах налічується 900 300 українців, які подали заяву на отримання статусу біженця чи іншої форми легального перебування.
На початку липня делегації Програми розвитку ООН (ПРООН) та Представництва Європейського Союзу в Україні пообіцяли сприяти у вирішенні питання оптимальної організації пропускного режиму в зону АТО.
Експерт центру дослідження Росії, колишній посол України в Ірані Олександр Самарський вважає, що місії ООН з прав людини в Україні не вдається витримати баланс і повною мірою побудувати свою роботу на засадах неупередженості та об'єктивності. Автор зазначає, що у звіті дана чітка правова оцінка "референдумів" у Донбасі як таким, що суперечить Конституції України, міжнародним нормам і стандартам. Що ж стосується оцінок "референдуму" в АРК, то їх документ не містить.
Крім того, в документі повністю проігноровано факт визнання Росії агресором місцевими органами влади України; відсутня інформація про деяких грубих порушеннях прав людини, в тому числі тих, які можуть бути прирівняні до військових злочинів; досить поверхневим є моніторинг ситуації щодо забезпечення прав власності на окупованих територіях.
Детальніше про оцінку діяльності Місії ООН з прав людини в Україні читайте у статті Олександра Самарського "Чи потрібна Україні така Місія ООН з прав людини?-2" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".