Керівництво Офісу генпрокурора намагалося зірвати операцію Національного антикорупційного бюро щодо Окружного адміністративного суду Києва, передає «Цензор.Нет». Видання опублікувало запис розмови начальника департаменту ОГП з нагляду за Держбюро розслідувань і двох прокурорів, які призначені процесуальними керівниками справи проти суддів ОАСК.
Зазначено, що начальник департаменту отримав інформацію про те, що на 17 липня зазначені прокурори підготували підозри для всіх фігурантів справи «плівок Вовка». Також він дізнався, що підозри підписав заступник генерального прокурора Андрій Любович, а суд в Кропивницького дав необхідні санкції.
При цьому прокурори - це процесуально незалежні особи, і отримувати інформацію про їхні дії начальство не має права, так само, як і давати підлеглим вказівки. Згідно із записом розмови, прокурори спробували уникнути розголошення інформації у справі ОАСК, а також втручання в процес вручення підозр і обшуків. Однак начальник департаменту все ж спробував отримати інформацію щодо справи та дає незаконні вказівки підлеглим.
За даними видання, велика ймовірність того, що ці вказівки узгоджені з керівництвом Офісу генпрокурора. Начальник департаменту призначив своїм підлеглим прокурорам зустріч не на роботі, а в ресторані «Веранда» на 20:00 16 липня. Зазначено, що імена учасників розмови відомі, але їх опублікують пізніше.
У виданні додали, що запис цієї розмови показує спробу керівників ОГП зірвати проведення слідчих дій у справі «плівок Вовка». При цьому, таку спробу зробили після «отримання команд від високопоставлених державних діячів». Крім того, зазначено, що такі дії начальника департаменту, який також посилається на генпрокурора Ірину Венедіктову, є незаконними.
Водно час, після невдалої спроби зриву операції, заступника генпрокурора Любовича відсторонили від справи. Його також виключили зі складу групи процесуальних керівників.
Нагадаємо, 17 липня, стало відомо, що главі ОАСК Павлу Вовку і ще п'яти особам оголосили про підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади. За словами Юрія Бутусова, підозри ґрунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році на прес-конференції. У будівлі суду в той же день провели обшуки. Пізніше інформацію підтвердили в бюро, хоча сам Вовк ще два дні продовжував заперечувати вручення підозри. При цьому, за даними ZN.UA Національне антикорупційне бюро України пред'явило підозри відразу 12 фігурантам.
3 серпня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Таке рішення є вкрай важливим, адже воно показало, що підозри щодо суддів Окружного адмінсуду Києва, включаючи його голову Павла Вовка, обґрунтовані, і їх можна судити.
Водночас в Офісі президента вперше відреагували на справу «плівок Вовка» тільки 5 серпня, через кілька тижнів після оголошення підозр.
Детальніше про реперні точки справи ОАСК читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2». Про причини конфронтації судової влади і НАБУ, використанні постмайданною владою подвійних стандартів при реформуванні судової системи та суті «плівок Вовка», опублікованих в 2019 році, читайте в першій частині матеріалу.