UA / RU
Підтримати ZN.ua

Настав час переходити до наступальних дій щодо відстоювання національних інтересів України – Зеленський

Сьогодні Україна відзначає День зовнішньої розвідки.

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що настав час переходити до наступальних дій щодо відстоювання національних інтересів країни, розповіли на Банковій.

Ми навчилися досить ефективно стримувати та протидіяти зовнішнім агресіям. Впевнений, настав час переходити до наступальних дій щодо відстоювання наших національних інтересів. Ви маєте досвід і можливості для втілення такої стратегії. Інтелект, здатність генерувати нешаблонні рішення для гострих проблем, відвага й самовідданість кожного розвідника мають і надалі залишатися дієвими інструментами для роботи на благо нашої держави”, – цитує Зеленського офіс президента.

Під час зустрічі зі службовцями Служби зовнішньої розвідки у понеділок Зеленський сказав, українська розвідка завжди відігравала важливу роль у протидії зовнішнім загрозам. 

Настав час не лише ефективно стримувати, а й почати наступальні дії щодо відстоювання національних інтересів України”, - наголосив він.

Глава МЗС Данії розповів, що ЄС готовий запровадити небачені раніше санкції проти РФ у разі нападу на Україну.

Читайте також: Захід має вирішити, як далеко піде у захисті України від Росії – CNBC

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».