UA / RU
Підтримати ZN.ua

Надія є: як вступити до українського вишу абітурієнтам із Донбасу і Криму

Вступники зможуть подати документи лише в один ЗВО на одну спеціальність.

Абітурієнти з Донецької, Луганської областей та Криму і надалі матимуть змогу здобути вищу освіту без складання ЗНО.

Для цього була встановлена система «Квота-2» – кількість пільгових місць державного замовлення для вступників з тимчасово окупованих територій, яка складає не менше ніж 20% загального обсягу державного замовлення.

Як повідомляє ZN.UA., абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступити до навчального закладу по квоті-2  у разі складання в одному з освітніх центрів іспитів із трьох предметів – українська мова, історія України, предмет на вибір (який вимагає обрана спеціальність).  

Після складання іспиту, абітурієнти отримають документ про базову та повну загальну освіту. На наступному етапі вступу, вони повинні скласти профільний іспит в обраних закладах вищої освіти.

Варто підкреслити, що на відміну від решти абітурієнтів, вступаючи за системою «Квота-2», абітурієнт із ТОТ може подати документи лише в один університет і на одну спеціальність.

Вступник має особисто подавати заяву на вступ, тому йому необхідно звернутися до освітнього центру для отримання запрошення для перетину КПВВ.

Для вступу на бакалаврат на бюджет необхідно подати документи до 19 липня.

Після цього, абітурієнт повинен скласти три іспити на базі освітнього закладу. Для складання іспиту вступнику не знадобиться український паспорт, достатньо буде свідоцтва про народження.

 Після його зарахування на бюджетну форму навчання він отримуватиме не академічну, а соціальну стипендію.

Абітурієнти з ТОТ зможуть вступати без ЗНО до будь-якого з уповноважених закладів освіти, де працюють освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна». Нині в Україні їх налічує всього 195.

Раніше, багато абітурієнтів із ТОТ не використали квоту-2 і вступали до ЗВО на загальних умовах – пільгами скористалося 2 026 дітей, , ще тисячу - вступали на загальних умовах.

Читайте також: Вступники матимуть змогу подати не більше п’яти заяв на бюджет та до 30 – на контракт

Нагадаємо, 14 червня окупанти заблокували перетин лінії розмежування для молоді, яка хоче навчатися в закладах освіти на підконтрольній українській владі території.

Про особливості вступної кампанії-2021, читайте в статті Таїсії Алексєєвої «Вступна кампанія 2021 розпочалася. Як обрати університет, подати документи та потрапити на бюджет».