UA / RU
Підтримати ZN.ua

"На відміну від 2014 року, в 2021 році Україна і світ готові" — Кулеба про російську агресію

Зараз Україна не дасть себе захопити зненацька.

Україна цілком готова до російської агресії - Київ зараз готовий відбивати агресію як політико-дипломатичним, так і військовим шляхом, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише "РБК-Україна".

"Досвід 2014 року навчив кільком простим істинам. Перша: від Росії можна чекати всього, що завгодно. Друга: прогнозуючи дії Росії, треба бути готовими заздалегідь і не дати застати себе зненацька. Ми цей досвід добре засвоїли", - сказав Кулеба.

Як тільки Росія почала стягувати свої війська до українського кордону, Київ почав консолідувати міжнародну підтримку. У підсумку, в пропаганду Кремля про нібито підготовлюваний з боку України наступ ніхто не повірив, зазначив міністр.

"На відміну від 2014 року, в 2021 році Україна і світ готові, і не дадуть захопити себе зненацька, що б там не придумали в Кремлі", - резюмував Кулеба.

Читайте також: Бойовики стали жорсткіше блокувати роботу ОБСЄ: спостерігачі помітили тенденції

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу у закордонних справах сьогодні, 19 квітня, збереться на засідання через загострення в Донбасі та дій Росії біля українських кордонів. Україну на засіданні представлятиме міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. 8 квітня розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) опублікували матеріал про новий польовий табір російської армії на полігоні «Погоново» у Воронезькій області. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля, який відкрито погрожує Україні війною та залякує знищенням державності.

Україна і партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму. 16 квітня, як і повідомляло ZN.UA, в Елісейському палаці відбулися переговори між президентом України Володимиром Зеленським та французьким головою Еммануелем Макроном. Потім за допомогою відеозв'язку до них приєдналася канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Президент РФ Владімір Путін до обговорення не підключався.

2 квітня телефонну розмову провели президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден. 16 квітня - президенти Байден і Путін, під час розмови президент США закликав російського лідера до деескалації і запропонував зустрітися найближчими місяцями. США закликали Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну та попередили Кремль, що ескалація агресії проти України матиме наслідки для Росії.

Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.

Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.