Міністерство охорони здоров'я відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів збільшив інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "Укрфінформ".
За його словами, збільшення інтервалу між щепленнями дозволить досягти максимального рівня імунного захисту пацієнта.
"Враховуючи позицію НТГЕІ (Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики – ред.) та результати міжнародних досліджень оперативним штабом МОЗ було прийнято рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при вакцини від Oxford/AstraZeneca (ChAdOx1 nCov-19 Cоrona Virus (рекомбінована)), виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами", - сказав Ляшко.
Санлікар також зазначив, що такі дії не суперечать інструкції виробника, оскільки згідно з нею інтервал передбачається в рамках 4 - 12 тижнів.
Нагадаємо, наприкінці лютого два дослідження, які провели вчені, показали, що тим, хто вже перехворів на коронавірус, достатньо однієї дози вакцини проти нього.
6 березня 2021 року журнал The Lancet оприлюднив інформацію щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної дози, через 12 тижнів.
Згодом уряд Великої Британії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першої дози.
Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Однак Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.