UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ планує запровадити "зелений" та "жовтий" COVID-сертифікат

«Зелений» сертифікат можна буде використовувати рік, а «жовтий»  – до завершення вакцинації.

Міністерство охорони здоров’я готує технічне рішення щодо видачі «зеленого» та «жовтого» внутрішніх СOVID-сертифікатів: «зелений» сертифікат видаватимуть  у разі проходження повної вакцинації проти коронавірусу, а «жовтий» – після отримання першої дози вакцини. «Зелений» сертифікат діятиме рік, натомість «жовтий» – до завершення курсу вакцинації, інформує головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою.

 Кузін зазначив, що внутрішній сертифікат про вакцинацію видаватимуть на півроку – але після того, як сплине термін його дії, треба буде відмовитися від нього і завантажити новий також на півроку.

Він підкреслив, що внутрішній та міжнародний сертифікат буде видаватися на 1 рік з моменту завершення курсу вакцинації.

Для однієї дози – це рік плюс 14 днів після завершення вакцинації однією дозою та для дводозових вакцин –  ще плюс рік від другої дози.

«Зараз напрацьовується проєкт постанови Кабінету міністрів – сподіваюся, що на цьому чи на початку наступного тижня він уже буде прийнятий», – наголосив санітарний лікар.

Міністерство охорони здоров’я, за словами Кузіна, хоче дозволити більш полегшені норми роботи бізнесу і відвідування закладів тим людям, які отримали повний курс щеплення і мають цей внутрішній сертифікат.

Кузін нагадав, що відповідно до нових правил, які розробляють у МОЗ, заклади харчування зможуть працювати навіть у червоній зоні, якщо їхні працівники будуть вакциновані на 100%. При цьому, можна буде знімати обмеження щодо заповненості закладів, якщо відвідувачі також будуть вакциновані і зможуть показати QR-код на вході.

Кузін наголосив, що наступного тижня  МОЗ вийде з офіційним роз'ясненням, як все це буде працювати. «Невеличка затримка зараз виникла саме з тим, як це технічно працюватиме. Зараз сертифікат генерується лише після двох доз», – додав санлікар.

Читайте також: Українці отримали через "Дію" майже 300 тисяч COVID-сертифікатів

1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів. Цього ж дня в Європейському союзі набув чинності регламент щодо цифрових сертифікатів COVID-19: він забезпечує громадянам і резидентам ЄС можливість безперешкодно пересуватися по всій території Євросоюзу і шенгенського простору. У паперовому вигляді український COVID-сертифікат планують видавати з осені.

Детальніше про вакцини у боротьбі з новими штамами коронавірусу читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».