UA / RU
Підтримати ZN.ua

МОЗ може ввести ковідні QR-коди

У відомстві переймаються, щоб ідея не спрацювала навпаки – тобто щоб не утворився спротив до вакцинації або недовіра до держави.

У МОЗ заявили, що не планують скасовувати масковий режим, проте в планах у відомства, аби внутрішній сертифікат про вакцинацію став "перепусткою" в публічні заклади в країні. Про це під час інтерв'ю УП розповів головний санлікар Ігор Кузін, додаючи, що інші країни вже впроваджують таке правило, що стало можливістю забезпечити вакцинованим громадянам додаткові переваги або спрощений доступ до певних послуг, сервісів і т. д.

"Основна ідея, яка використовувалась в інших державах, і яку, найімовірніше, буде використовувати Україна – це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифікату. Він має стати умовною перепусткою, - заявив Кузін. - Зараз внутрішні сертифікати лише тестуються, поки що немає інформації, як це буде працювати на тому чи іншому рівні епідембезпеки. Ми будемо це обдумувати вже після завершення тестування. Це буде QR-код, який показуватиме, що людина вакцинована або перехворіла, або має негативний ПЛР чи антиген-тест".

Кузін зазначив, що при відвідуванні закладів варто зберігати баланс між людьми. Варто брати до уваги й те, що деякі громадяни не можуть отримати щеплення через медичні протипокази: "Тут треба переймати кращі практики, щоб ідея не спрацювала навпаки – тобто щоб не утворився спротив до вакцинації або недовіра до держави, яка впроваджує такі жорсткі заходи".

Читайте також: Поліція накрила підпільну друкарню в Хмельницькій області: друкували від дипломів до COVID-сертифікатів

1 липня в Україні почалось бета-тестування COVID-сертифікатів – долучитися можуть люди, які вже отримали дві дози вакцини. Цього ж дня в Європейському союзі набув чинності регламент щодо цифрових сертифікатів COVID-19: він забезпечує громадянам і резидентам ЄС можливість безперешкодно пересуватися по всій території Євросоюзу і шенгенського простору.

У паперовому вигляді український COVID-сертифікат планують видавати з осені.

Детальніше про вакцини у боротьбі з новими штамами коронавірусу читайте у статті Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?».