UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація ув’язнених і засуджених: що обговорюють у Верховній Раді

Наразі у ВРУ обговорюють низку нюансів.

Новий законопроєкт про мобілізацію, який Верховна Рада проголосувала у першому читанні, передбачає дозвіл засудженим долучитися до лав ЗСУ, якщо у них є таке бажання. Відповідне питання наразі розглядає Комітет ВРУ з питань національної безпеки та оборони.

Також депутати роздумуються над мобілізацією ув’язнених, розповів для LIGA.net парламентар від «Слуги народу», член комітету Юрій Здебський.

Читайте також: Український бізнес побоюється, що новий закон про мобілізацію може паралізувати економіку — Reuters

За словами народного депутата, у комітеті обговорюють питання можливості звільнення від покарання ув'язнених та засуджених, які підуть воювати.

«До всіх цих людей потрібні різні підходи. Треба розуміти, хто за що сидить. Тільки так можна вирішити, чи звільняти потім цю людину від покарання», − зазначив він.

Здебський додав, що над цим питанням ще «100% триватимуть дискусію, оскільки українському війську необхідні люди».

«Із наступного тижня відбудеться розгляд законопроєкту і тоді детальніше проговоримо усі питання», − підсумував «Слуга народу».

Читайте також: Міністр юстиції пропонуватиме мобілізовувати корупціонерів та дрібних порушників

Напередодні міністр юстиції Денис Малюська заявив, що мобілізація стосується усіх, хто «завжди був на волі, а також зараз знаходиться на волі». Він наголосив, що захист країни − не право, а обов’язок. За його словами, позиція міністерства така, ніхто не питатиме засуджених про їхнє бажання служити в армії.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Зокрема у ньому передбачено, що придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. А жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час добровільно. Також пропонується надати право на відстрочку для деяких категорій студентів і викладачів.

Читайте також: Має бути примус: Арахамія про «сертифікат захисника» і мобілізацію

Окрім того, згідно з новим варіантом законопроєкту про мобілізацію №10449, відстрочку від мобілізації матимуть усі люди з інвалідністю, проте їм необхідно буде пройти перевірку.

Водночас посадовці пропонують, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки могла бути надіслана українцям через електронний кабінет.

Читайте також: Автомобілі українців хочуть поставити на облік у ТЦК та заборонити продаж із вивезенням

Також Давид Арахамія окреслив деякі пункти із законопроєкту про мобілізацію, із якими у «Слузі народу» не згодні.