UA / RU
Підтримати ZN.ua

Милованов опублікував фото зі Шкарлетом. В KSE нагадали, що виступають проти його призначення міністром освіти

Плагіат - найгірше, що може статися у професійній освіті. 

Учора президент Київської школи економіки Тимофій Милованов на своїй сторінці в Фейсбук опублікував світлину з міністром освіти Сергієм Шкарлетом. В KSE після цього нагадали про нульову толерантність до плагіату, а також про те, що ще в грудні Центр економічного здоров'я KSE заявив про те, що виступає проти призначення Шкарлета на посаду в Міносвіти. 

"Сергій Шкарлет порушував принципи доброчесності, коли робив свою наукову кар'єру. Етичний комітет Національного агенства з якості вищої освіти зафіксував в його роботах плагіат. Це найгірше, що може статися у професійній освіті. Міністр Шкарлет має зруйновану академічну репутацію. У цивілізованій країні він би подав у відставку або його було би звільнено, - пише щодо цієї ситуації на своїй сторінці в Фейсбук ексзаступник глави МОЗ Павло Ковтонюк. - Такий міністр не може провести реформи у сфері освіти, які критично необхідні для майбутнього нашої країни і для нашого гідного життя. Його нинішня політика доводить, що він, навпаки, захищає інтереси старих еліт, яким вигідний нинішній статус-кво". 

Фотка дня. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. Говорили про ідеї з позиції Канта: «Будь-яке людське знання...

Опубликовано Тимофеем Миловановым Пятница, 29 января 2021 г.

Він нагадав, що команда Центру економічного здоров'я KSE дотримується позиції, про яку було оголошено ще в грудні минулого року, що Шкарлет не може займати посаду міністра освіти. За словами Ковтонюка, Милованов може самостійно прокоментувати допис, висловити свою позицію чи надати пояснення. 

"Наша команда сприймає Україну як європейську, західну країну. Наша країна заслуговує на кращу освіту, яка базується на сучасних цінностях, зокрема академічній доброчесності. Для нас це важливо, і ми працюємо над собою, щоб слідувати їм", - додав Ковтонюк. 

Читайте також: ЗНО нікуди не зникає, є три варіанти його проведення – Шкарлет

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета очільником МОН – голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.

При цьому у фракції “Голос” заявили про кнопкодавство.  Однак, профільний комітет Ради відмовився розглядати матеріали про можливе “кнопкодавство” у Раді. ZN.UA  стали відомі подробиці голосування за Шкарлета.

Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет». У Раді також  зареєстрували проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи “Дисергейт” виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.