UA / RU
Підтримати ZN.ua

МАУП «заднім числом» внесла до збірок статті Киви - Bihus.info

Раніше цих матеріалів в збірниках науково-практичних конференцій не існувало

Як тільки було опубліковано розслідування про захист народним депутатом від ОПЗЖ Іллею Кивою кандидатської дисертації, в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) вирішили «усунути недоліки». І швидко виклали у себе на сайті збірники науково-практичних конференцій з матеріалами Киви, яких ніколи там не було. Про це повідомляє Bihus.Info.

МАУП опублікувала на своєму сайті «оновлені версії» збірок матеріалів науково-практичних конференцій 2018 і 2019 роки. Несподівано, саме після скандалу з дисертацією нардепа, там з'явилися матеріали авторства Киви.

Те, що ці файли завантажені саме 27 квітня, видно з властивостей самих файлів.

Журналісти відзначають, що в Мережі досі є попередні варіанти цих збірок з меншою кількістю сторінок. Одне з наданих журналістами посилань на колишні версії збірників вже не працює, друге поки існує.

Своєю чергою в МАУП заявили про те, що не мають відношення до публікації збірників з роботами Киви. У Міжрегіональній академії управління персоналом стверджують, що провели службове розслідування та виявили несанкціоноване розміщення на своєму сайті сторонніми особами сфальшованих варіантів збірників із неіснуючими публікаціями, серед яких і робота Киви. У МАУП зазначили, що одразу видалили із сайту недостовірну інформацію та звернулися до правоохоронних органів.

Читайте також: Запитання без відповіді й аспіранти-бодігарди: як депутат Кива дисертацію захищав

Раніше повідомлялося, що Народний депутат від партії «Голос» Інна Совсун, яка в 2014-2016 роках була заступником міністра освіти, звернулася до нинішнього глави МОН Сергію Шкарлета в зв'язку з тим, що член парламентської фракції «ОПЗЖ» Ілля Кива успішно захистив кандидатську дисертацію. І попросила припинити цей цирк.

Член парламентської фракції «ОПЗЖ» Ілля Кива 26 квітня успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Всі 13 членів Спецради Д 26.891.02 Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України проголосували за те, щоб рекомендувати привласнення Киві кандидатського ступеня.

Науковим керівником Іллі Киви вказано професора Володимира Гурковського, заступника директора Всеукраїнської громадської організації «Центр дослідження проблем публічного управління». Опоненти Аліна Помазов-Пономаренко та Ірина Жукова написали схвальні відгуки на дисертацію Киви.

Журналісти проекту Bihus.Info виявили ознаки фальсифікації документів, поданих Кивою до спецради: в дисертації згадуються неіснуючі публікації, а одну з довідок про практичне впровадження результатів дослідження підмінили.

Дисертацію ще повинна оцінити атестаційна колегія Міністерства освіти і науки, підпис під кандидатських дипломом ставить особисто глава МОН Сергій Шкарлет.

Академічна несумлінність, плагіат, фальсифікація наукових досліджень і вал неякісних докторських і кандидатських дисертацій дискредитують українську науку і знецінюють наукові ступені і звання.

Чому за 30 років незалежності в Україні сформувалася ціла каста корумпованих вчених рад і як з цим можна боротися? Як стимулювати ті вчені ради та науково-освітні установи, які в цих реаліях продовжують чесно виконувати свої функції без хабарів і доплат? Розбирався Ростислав Панчук в статті «А молоко ми водою розбавимо...» для читачів ZN.UA.