В цьому році в різних регіонах України можуть почати працювати не менше 10 представників офісу Уповноваженного із захисту державної мови, заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Нас трошки більше ніж 30 осіб працює у секретаріаті. Можливо, нас буде більше: ми хочемо мати регіональних представників. Сподіваємося, що до кінця 2021 року у нас буде не менше 10 таких представників у різних регіонах України. Скажімо, на заході, на сході", - сказав Кремінь.
За його словами, зараз є три представника офісу, але вони відповідають виключно за свої сфери: хтось відповідає за взаємодію з правоохоронними органами, хтось - з навчальними закладами, хтось - з установами державної влади і місцевого самоврядування.
Він уточнив, що серед 33 співробітників очолюваного ним офісу є і юристи, і бухгалтери, але найбільше управління - по роботі зі зверненнями громадян.
25 квітня 2019 Верховна Рада прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який деталізував державний статус і вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти. Цим законом також передбачається і посада мовного омбудсмена.
16 січня 2021 року вступила в силу стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Відповідно до закону, повинен відбутися остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Тому, всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. Це стосується не тільки сфери торгівлі, а й освітніх послуг (в тому числі гуртків і секцій), медичного обслуговування та надання соціальних послуг.