UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коронаскоп і карантинки: реакція соцмереж на актуальні проблеми

В Україні на Covid-19 захворіли майже 30 людей.

© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
Серед факторів поширення називають демографічні та кліматичні особливості, культурні відмінності і швидкість реагування урядів на загрозу.
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
Сайт дозволяє прорахувати, на який час вистачить туалетного паперу
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі
© Соцмережі

В Україні за добу офіційно підтвердили ще декілька випадків захворювання на коронавірус Covid-19, загальна кількість хворих наблизилася до трьох десятків. Три людини померли від викликаних вірусом ускладнень.

Ситуація з коронавірусом в Україні та світі залишатиметься напруженою, визнав міністр охорони здоров'я Ілля Ємець.

Але випадки важкого перебігу захворювання становлять близько 20% від загальної кількості, з них лише 3% потребують лікування в реанімації. У п'ятницю, 20 березня, стало відомо: в Україні вилікувався перший хворий на коронавірус.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію коронавірусу, 12 березня Україна, за рішенням Кабінету міністрів, пішла на карантин. Згодом Кабмін посилив обмежувальні заходи.

В Україні не працюють школи, дитячі садочки та виші, припинені регулярні та нерегулярні перевезення, громадським транспортом у межах одного міста можна перевозити не більше 10 осіб, у містах-мільйонниках закриті метрополітени.

Заборонені залізничні перевезення і масові заходи, в яких беруть участь більше 10 осіб, закриті ТРЦ, заклади громадського харчування, розважальні і спортивні заклади, скасовано спортивні та культурні заходи.

Міністерство охорони здоров'я просить українців не порушувати карантинний режим, який триватиме до 3 квітня, не виходити з дому без нагальної потреби і обмежити контакти.

За порушення протиепідемічних заходів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 44-3 КУпАП і штраф від 1-2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Попри усі складнощі, українці не втрачають почуття гумору й оптимізму. У соцмережах пропонують дарувати один одному карантинки, складають "коронаскопи" і, звичайно ж, нагадують про важливість дотримання правил гігієни.

Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця". Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають усі".

Чи готова банківська система України до тривалого погіршення макроекономічних умов, пише Олена Коробкова у статті "Без паніки: фінансова система готова до будь-яких сценаріїв".

Як зміниться світ після пандемії, і чи є у нього шанс на світле майбутнє, розповідають Георгій Почепцов у своїй статті "Що чекає нас завтра" і Олег Покальчук у матеріалі "Фантастика як реальність".

Про те, як православні церкви від карантину відхрещувалися, читайте в статті Катерини Щоткіної "Вірусний піст". З якими викликами стикається нова українська школа в умовах епідемії – у матеріалі Оксани Онищенко "Чарівний стусан карантину для ZN.UA.